CHP İl Başkanı Faruk Duha Erhan’ın açıklamaları şöyle: 

Talana, yalana, dolana dur dediniz

Bu şehir için, bu ülke için umut oldunuz Afyonkarahisarlılar. Bu şehirden herkese, her şeye meydan okudunuz. Dur dediniz talana, yalana, dolana. Dur dediniz bu şehrin makus talihini yaşamaya devam etmesine. Ben karar veririm şehrimin geleceğine dediniz, ben karar veririm bu şehri kimin yöneteceğine dediniz. Ev ev dolaşıp para da dağıtsanız, dayatmalarla, tehditlerle korkutmaya da çalışsanız, Afyonkarahisar’ın cesur yürekli insanlarının düşüncesine ipotek koyamazsınız dediniz. Bu şehirde artık değişim olacak, Ben ne istersem öyle olacak dediniz. Biz Burcu Köksal’ı başkan yapacağız dediniz. 

MHP lideri Devlet Bahçeli, Akşener'e çağrı yaptı: Partinin başında kal MHP lideri Devlet Bahçeli, Akşener'e çağrı yaptı: Partinin başında kal

Bakanlar değil arkamızda halk vardı

Tüm partiler gibi biz de dün bir yürüyüş yaptık. Adayımızın yanında milletvekilleri, bakanlar yoktu. Burcu Köksal’ın bir yanında Büşra Başkan, bir yanında ben vardım ve arkamızda bütün gücümüzü aldığımız, oraya isteye isteye, kendi hür iradesiyle, seve seve gelen, caddelere sığmayan değerli Afyonkarahisar halkı vardı. İşte o halkımızdan aldığımız güç bugün bizi bu noktaya getirdi. İşte o sevgi Burcu Köksal’ı bu şehre belediye başkanı yaptı. 

Afyon, CHP’nin kalesi olur

Neymiş efendim Afyonkarahisar AKP’nin kalesiymiş. Afyonkarahisar’da değişmez, yıkılmaz bir tek kale vardır o da bu şehre ismini veren Karahisar kalesidir. Bu halkı anlamayan, dinlemeyen hiçbir parti hiçbir şehre orası benim kalem diyemez. Eğer Afyonkarahisar da bir partinin kalesi olacaksa birileri tarafından kurulmuş AKP’nin değil, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi olur.  İşte şimdi karşınızda Burcu Köksal. 

Belediyecilik nasıl yapılır herkes görecek

Köksal Afyonkarahisar’dan belediyecilik nasıl yapılır, tüm Türkiye’ye gösterecek. Hizmet nasıl yapılır dersi verecek. İşte biz gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu ruhunu yaşatmalıyız bu şehirde. Cumhuriyet’in kurulduğu topraklarda Cumhuriyet’in değerlerini yaşatmalıyız. O kuruluş ve kurtuluş ruhunu yaşamalıyız bu şehirde. Yarın çok daha güzel bir Afyonkarahisar’a uyanacağız. Buna inanın. Hepinize sevgiler ve saygılar sunuyorum.