Ortak bir açıklama yapan menteş ve milletvekilleri Ali Özkaya İbrahim Yurdunuseven ve Dr. Hasan Arslan şunları söyledi;

"Fuarda ciddi ticaret olmuş"

TÜİK verilerine göre Türkiye’de köy ve kasabada yaşayan vatandaşımızın tüm Türkiye nüfusuna oranı %7 iken Afyonkarahisar yüzde 39’dur. Köy ve kasabada yaşayan vatandaşlarımızın da bir çoğunun işi tarım ve hayvancılık olduğunu düşündüğümüz zaman Afyonkarahisar en büyük tarım ve hayvancılık şehridir. O nedenle tarım ve hayvancılık fuarı Afyonkarahisar için oldukça önemli ve potansiyeli yüksek bir fuar olmuştur. Afyonkarahisar’da nüfusun önemli bir kısmı Türkiye ortalamasının üzerinde olarak köy ve kasabalarımızda yaşıyor. Şehrimizde faaliyet gösteren bir çok firmalarla birlikte çevre illerden çok sayıda firma ve kamu kurumu bu fuarda yerini alarak ürünlerini tanıtıyor. Tüm stantları tek tek ziyaret ederek firma sahipleri veya yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde ciddi anlamda ticaretin gerçekleştiğine hem şahit olduk hem de öğrendik. Uluslararası bir fuar olma yolunda ilerleyen bu fuarımızın inşallah memleketimize vatanımıza ve aziz milletimize bereket getirmesini diliyoruz.”

Whatsapp Image 2024 04 21 At 14.07.01 2

Ümit Özdağ’dan Afyon Postası’na flaş açıklamalar: Özgür Özel için neden cahil dedi? Ümit Özdağ’dan Afyon Postası’na flaş açıklamalar: Özgür Özel için neden cahil dedi?

Büyükbaş hayvan sayımız 18 Milyon oldu

“Ülkemizde gün geçtikçe artan üretim ve ihracat elbette hükümetimizin verdiği destek ve teşviklerle daha da artacak ve arzu ettiğimiz seviyeye gelecektir. Örneğin ülkemiz büyükbaş hayvan sayısında 2002’de yaklaşık 10 milyon iken bugün 18 milyona yaklaşmış durumda. Bu gibi bir çok kalemde ikiye üçe katladığımız üretim inşallah artarak devam edecektir. Bu üretimin neticesinde de tarım hayvancılık ve gıda üretimi de gelişecek ve insanımıza daha müreffeh bir yaşam seviyesine ulaştıracağız. Öte yandan vatandaşlarımızla yapılan görüşmelerde yerli üretim ürünlerin kalitelerinden memnun kalmaları da önemli bir husustur” Ziyarette yönetim kurulu üyesi Mehmet Ali Tekik, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Merkez ilçe başkanı Serkan Mumyakmaz ve çok sayıda partili hazır bulundu. >>Hanım Sündük'ün Haberi.