Cengiz Üstün ve Mustafa Yılmazaslan: "Esnaflarımızın iş yeri sahibi olmaları için projemizde sona yaklaşıyoruz" Cengiz Üstün ve Mustafa Yılmazaslan: "Esnaflarımızın iş yeri sahibi olmaları için projemizde sona yaklaşıyoruz"

Geçtiğimiz günlerde Belediye Meclisi’nde gündem olan Ambaryolu’nun tekrardan çift yön olması konusunu sokağın nabzını tutarak vatandaşlara sorduk.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal ile AK Partili Belediye Meclis Üyesi Bülent Eser’in arasında geçen Ambaryolu’nun tekrar çift yön olması tartışması gündem olmuştu. Biz de Afyon Postası olarak vatandaşlara mikrofon uzatıp “Ambaryolu tek yön mü kalsın yoksa eski haline yani çift yöne geri mi dönsün?” diye sorduk.

İşte aldığımı bazı cevaplar:

- Memnun değiliz bu halinden

Memnun değiliz. Çift yön bence daha iyi, eski haline geri dönsün. 

- Araçların parkı şeridi teke düşürüyor

Bence çift yön daha iyiydi. Trafik akıyordu. Bu şekilde trafik daha da sıkışık oluyor. Aynı zamanda alt taraftan bu tarafa gelemiyoruz. Araçlar da bu şekilde park ederek iki şeridi tek şeride düşürüyor. 

- ⁠Giden ağaçlara yazık oldu

Eski haline geri dönmesi iyi olur ama giden ağaçlara yazık olur. Anlatmaya gerek yok. Biraz rant var gibime geldi benim bu tek yön olayı.

- ⁠MOBESE kamerası koyuldu ama hala aynı

Çift yön olsa daha iyi olur. Baştan başa MOBESE kamerası koyuldu ama hala aynı. Karmaşa oluyor, trafik oluyor. Eski hali daha iyiydi, çift yön park yoktu. 

- Otopark yapılsa daha iyi olur

Eski haline dönüştürülmesi değil de kapalı otoparkın yapılması lazım. Pancar Kooperatifine ait arsayı otoparka dönüştürse daha iyi olur. Trafik sorunu bu şekilde çözülür. Esnaf kendi aracını koyuyor, park sıkıntısı yaşanıyor. Kapalı otoparkların olması bu sorunu çözer.

- ⁠Park yeri yapılsın, çözüm kendiliğinden gelir

Yapılması gereken en önemli şey park yeri, katlı otopark. Katlı otopark yapabilirse, burayı da zorunlu tutarsa bütün vatandaşlar getirip aracını koyar. Büyük ihtimalle bu sorun çözülür. Bizim en büyük sorunumuz park sorunu. Bir yeri istimlak edip oraya park yeri yapılsın, çözüm kendiliğinden gelir.

42 kişiye sorduğumuz ankette 9 kişi “Tek yön olarak kalsın”, 25 kişi “Eski haline dönsün” şeklinde cevap verdi. 8 kişi ise fikir belirtmedi. Anketimizin tamamını Afyon Postası Youtube kanalından izleyebilirsiniz.