AK Parti İl Başkanı Hüseyin Menteş, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

“Belediyede Böcek” İddialarına Yanıt

Toplantıda, Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın “Belediyenin her yerinde böcek var” açıklamalarına yanıtı sorulan Menteş, “Böcek konusunda iddialar ispat edilmesi lazım. O konuda net bir ispat gelmedi. Öyle bir şeyi bizim yapmamız mümkün değil. Öyle bir şeyi biz yapmadık.  Böyle bir şey var diyorlarsa ispat etmekle mükellefsiniz” dedi.  

“Muhalefet değiliz ülke yönetiminde iktidarız”

“Yerelde Muhalefet Olmak Nasıl Bir Şey? Köksal’a destek olacak mısınız?” sorusuna yanıt veren Menteş, “Muhalefet değiliz ülke yönetiminde iktidarız. Sadece merkez belediyemizi kaybettik. Burada biz destek olacak olmayacağız gibi bir şey demedik. Biz yapılacak projelere bakarız. Yapılacaklara elbette destek oluruz” dedi. 

İsmail Kumartaşlı Özgür Özel’in yüzüne söyledi: Yabancılar gitsin İsmail Kumartaşlı Özgür Özel’in yüzüne söyledi: Yabancılar gitsin

"Kendimize Çeki Düzen Vereceğiz"

Menteş, teşkilatlarda yenilenme sinyali vererek, “Bu seçimin kayıp demeyeyim bizlere verdiği ders olarak kendimize çeki düzen vereceğimizi, genel merkezimizden belde başkanımıza kadar bazı yenilikleri yapacağımızı öngörüyoruz.” 

“Hata yaptıklarımız belki olmuştur”

“Bugün seçim olsa aynı belediye başkan adayları ile mi yola çıkarsınız” sorusuna yanıt veren Menteş, “Bu dönemde en doğru belediye başkan adaylarını seçtiğimizi düşünüyoruz. Çünkü çok fazla anket yapıldı. Bizden habersiz genel merkez yaptı. İlk defa bu dönem beldeler dahil sıkıntı gördüğümüz beldelerde bir bu çalışmayı yaptı. Hata yaptıklarımız belki olmuştur. Hatayı minimize edecek çalışmalar yaptık. İlçelerle alakalı ille alakalı bizle istişare edildi ama nihayi kararı genel merkez verdi” dedi. 

Radikal Değişiklikler Olacak

“İstifa olacak mı?” sorusuna yanıt veren Menteş, “Seçim değerlendirmemiz oldu devam ediyor. Bizim bu sene kongrelerimiz olacak. Benim beklentim bu değişiklikler olacak. Bu seçim neticesine göre bu değişikliklerin biraz daha radikal olacağını düşünüyorum. Halk bekliyor bunu” >>Egemen Toprak Çiçek'in Haberi.