Afyon'da doludan zarar gören ekili alanların tespiti yapıldı Afyon'da doludan zarar gören ekili alanların tespiti yapıldı

Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın üçüncü yardımcısı belediyede Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevini yürüten Cem Kasapoğlu oldu. Kasapoğlu Burhanettin Çoban döneminde göreve başlamış, Mehmet Zeybek dönemlerinde belediyenin üst kademelerinde görev yapmıştı. Kasapoğlu, belediyecilik üzerine yazdığı kitaplar ve yaptığı çalışmalarla liyakat sahibi biri olarak tanınıyor.  

Cemkasapoğlugörsel

Cem Kasapoğlu kimdir? 

Afyonkarahisar'da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Afyonkarahisar'da tamamladı. Lisans Eğitimini, Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde, Yüksek Lisans Eğitimini, Sakarya Üniversitesi (SBE) Mahalli İdareler ve Şehircilik Programında Büyükşehir Belediyelerinin Coğrafi Sınırları Üzerine Bir Araştırma: Kocaeli Örneği konulu çalışması ile tamamladı. İkinci Yüksek Lisansını, Yalova Üniversitesinde (SBE), Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Ana Bilim Dalı, Sosyal Politika Bilim Dalında, Belediyelerde Sosyal Belediyecilik Uygulamaları, Kent Yoksulluğu ve İlişkisi tezi ile tamamladı. Anadolu Üniversitesi’nde Adalet Ön Lisans programını 2013 yılında, aynı üniversitede İş Sağlığı ve Güvenliği Ön Lisans programını ise 2023 yılında tamamladı. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın (MARKA) kuruluşunda 6 ay süre ile görev yaptı.

2009-2015 yılları arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde farklı birimlerde görev aldı. 2015 yılından bu yana Afyonkarahisar Belediyesi'nde; Mezarlıklar Birim Sorumlusu, Muhtarlık İşleri Müdürü, Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü, İtfaiye Müdürü ve Kültür Sosyal İşler Müdürü olarak çalışmış olup; Hali hazırda Temizlik İşleri Müdürü olarak görev yapmaktadır. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne de vekaleten bakmaktadır. Yerel yönetimler alanında bilimsel, mesleki mevzuat ve hakemli dergilerde yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır. Belediye Atlası (Belediyeci’nin Yol Haritası) isimli kitabı Orion Akademi Yayınları tarafından yayımlanmıştır. Av. Yasin BEŞKARDEŞLER ile birlikte yazdıkları, Belediye Encümeni İle İlgili Pratik Bilgiler (Sorularla Belediye Encümeni) isimli kitap ise KDY Yayınları tarafından yayımlanmıştır. Sivil toplum kuruluşlarının çeşitli kademelerinde görev yapmış olup, evli ve bir çocuk babasıdır.

2 müdürlüğe yeni atamalar

Öte yandan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne ise vekaleten Süleyman Kodal, Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne ise Çevre Mühendisi Nadide Demirbilek atandı.  >>Elif Türkeşsiz’in Haberi.