Ümit Özdağ’dan Afyon Postası’na flaş açıklamalar: Özgür Özel için neden cahil dedi? Ümit Özdağ’dan Afyon Postası’na flaş açıklamalar: Özgür Özel için neden cahil dedi?

Başkan Burcu Köksal, sığınmacıların evlilikleri için alınan nikah ücretinin 25 kat artırıldığını söyledi. Türk vatandaşlarına sunulan 400 TL’lik nikah ücretinin sığınmacılar için 10 Bin TL olarak uygulanacağını söyledi.

AK PARTİLİ BİRLİKTİR: BUNLARA BEN MİSAFİR GÖZÜ İLE BAKIYORUM

AK Partili Mahmut Emin Birliktir, buna karşı çıkarak şunları söyledi: “Sığınmacılar ile ilgili 25 kat zam konusu hakkında konuşmak istiyorum. Bu millet tarih boyunca her zaman mağdurun yanında olmuştur. Dolayısı ile sığınmacılarla ilgili artış dışındaki her şeye ben şahıs olarak oy veriyorum. Biz ensar bir milletiz. Bunlara ben misafir gözü ile bakıyorum. Misafir olmalarına devam edilmesini istiyorum. 25 kat zam konusuna bireysel olarak karşı çıkıyorum.” 

Whatsapp Image 2024 05 02 At 18.59.20 

KÖKSAL: MİSAFİRLİK ÇOK UZADI

Bu sözler üzerine konuşan Belediye Başkanı Burcu Köksal ise misafirliklerin çok uzadığını söyleyerek, “Misafirliğin belli bir süresi olur. Bu misafirlik fazlası ile uzadı. Seçim vaadimizde sığınmacıların gönderilmesi konusunda vaadimiz vardı. Vatandaş yüzde 51 oranında oy vererek bizi seçtiyse bunların yerine getirilmesini bekliyor. Bu noktada da Gazi İsmail Çavuş’un torunuyum. Bu topraklar için benim dedem canını ortaya koymuş. Rahmetli dayım şerefli bu ülke için canını ortaya koyan bir Türk subayı idi. Bugün Allah korusun Allah korusun bu memlekette savaş çıksa bir dakika bile düşünmeden cepheye koşar canımın son damlasına kadar bu memleketimi savunurum. Burada bütün arkadaşlarımızda benimle aynı hassasiyeti taşıyordur. Ama kendi vatanını terk edip gelen, benim vatanıma hayrı olacağını düşünmüyorum.  Onun içinde bayramlarda ülkelerine gidiyorlar. Tatillerde gidiyorlar. Dolayısı ile mağduriyetleri söz konusu değil. Mağdur olmayan burada keyfi bir şekilde yaşayan, sırtını bizlere dayayanların memleketlerine misafirliklerin sona ererek dönmelerini düşünüyorum. Bundan sonra bu yönde kararlar alacağım. Benim esnafım ruhsat almak için bin bir takla atarak zorluklarla uğraşırken sığınmacıların ruhsatsız olarak bedavadan para kazanmalarını ben sindiremiyorum. Afyonkarahisar’daki tüm hemşerilerimin bizimle aynı görüşte olduğunu düşünüyorum”

CHP’Lİ KARANFİL: SALONU TERK EDEN BİRLİKTİR’İ KINIYORUM

CHP’li Mustafa Karanfil’de AK Partili Mahmut Emin Birliktir’e tepki göstererek, “Mahmut Emin Birliktir’in konuşmasını yapıp Başkanımız Burcu Köksal’ın konuşma yaptığı esnada salondan dışarı çıkmasını kınıyorum. Ayıplıyorum yanlış buluyorum. Soruyu sorduktan sonra başkanımız ona cevap verme nezaketinde bulundu. Kendisi iskemlesine tepip çıktı gitti. Neden böyle bir şey yapıyor. Biz geçen toplantıda söz verdik. Bu memleketi hep birlikte yöneteceğiz demedik mi? Daha ikinci toplantıda meclisi gerip iş yapamaz hale mi getirmek istiyorsunuz? Sığınmacıların nikahı çok kıymetli ise diyanetten kıydırın.” Dedi. >>Kudret Kuş'un Haberi.