AKÜ Genç Kızılay’dan anlamlı proje: Köy okullarına kitap topluyorlar AKÜ Genç Kızılay’dan anlamlı proje: Köy okullarına kitap topluyorlar

Mecliste konuşan Belediye tesislerinde sunulan hizmetlere indirim yaptıklarını söyledi. Köksal, “İşlettiğimiz tesisler var. Belediyemizin işlettiği tesislerde fiyatlarla ilgili sorunlar var. Bu tesislerde fiyatlarda farklılıklar var. Maliyet hesaplarının olmadığını görmedik. Buralarda maliyet hesabı yaparak vatandaşlarımızın daha kolay ulaşması için bazı indirimler yaptık.  Örneğin çay fiyatı 8 TL imiş biz bunu 5 TL’ye indirdik. Kahve 28 TL imiş bunu da 15 TL’ye indirdik. Neskafe 25 TL’ye satılıyormuş. 15 TL’ye indirdik. Bu tesislerde eleman fazlalığı var. Burada da sadeleştirme yapacağız. Buralarda self servise geçeceğiz. Maliyetleri düşüreceğiz. Daha çok vatandaşımızın buralardan faydalanmasını sağlayacağız.  Yaptığımız değişiklikler vatandaşımızın lehine olacak.” Dedi. 

EMEKLİYE 1 TL’DEN ÇAY 

Başkan Köksal, YÜNTAŞ’ın işlettiği tesislerde de indirim için bir hazırlık yapıldığını söyledi. Köksal, “Emekliler için söz verdiğimiz Çınarlar Lokali sözünü de tutacağız. Onlara da 1 TL’den çay satıp maliyetine su vereceğiz.” 

CENAZE ARACI ŞEHİR DIŞINA ÜCRETSİZ OLDU

Başkan Köksal, Halk Ekmek bünyesindeki ekmeği 5 TL’den satmahya devam edeceklerini söyledi. Köksal, mobil satış noktaları oluşturacaklarını belirterek herkesin bu hizmetten faydalanacağını kaydetti. Köksal, yine şehir dışına gidecek cenaze araç hizmetinin de ücretsiz hale getirildiğini söyledi.  >>Hanım Sündük'ün Haberi.