Afyonkarahisar’ın bir önceki belediye başkanı Mehmet Zeybek’in Burcu Köksal’a yönelik yaptığı açıklama şöyle: 

“Bankamatik memuru olarak bir kişi bile yok”

Bankamatik memuru sıfatı yakıştırılan değil 15 kişi 1 kişi bile olamaz. Personel takip sisteminden rahatlıkla raporlanır. Buna rağmen da gereğini yapabilirler. 

Özgür Özel’den Burcu Köksal’a yeni eleştiri: Doğru bulmuyorum Özgür Özel’den Burcu Köksal’a yeni eleştiri: Doğru bulmuyorum

Belediye borcumuz bir ilçe belediyesi stoku kadar, 676 Milyon TL…

Tamamı şehrimiz için yapılan 70’in üzerinde eserimizden dolayı oluşan borcumuz, Türkiye’de bir ilçe belediyesi stoku kadar olan 676 Milyondur. Bunun da 135 Milyonluk kısmı görev süremiz öncesi yapılan Akdeğirmen Barajı’ndan dolayı DSİ’ye 17 yılda ödenecek olan rakamdır. Kaldı ki konuşulan rakamlar günü gelmiş borç asla yoktur. 

“Son hafta iptal ettiğimiz arsa satışları bu borcun tamamını kapatır”

Borç stokunun sebebi de artan maliyetlerdir. Sadece son hafta iptal ettiğimiz arsa satışları bu borcun tamamını kapatır.  Hesaplanan gelir bütçemiz 1.5 Milyar değil 3 Milyara yakındır. Meclis kararı ile de karara bağlanmıştır.  

“Böcek kamera neticesinin kamuoyuna açıklanmasını bizde bekleriz”

Diğer böcek kamera vs işlemleri ile ilgili de teknik soruşturma başlatıp neticesinin ve gereğinin kamuoyuna açıklanmasını bizde bekleriz. Onlarca yeni hizmet noktası açmamıza rağmen personel sayımız 2019 yılında görevi deviralırkan aldığımız sayı ile hemen hemene aynıdır. Yüntaş bünyesinde 2 bin sürekli çalışan 177 mevsimlik çalışan vardır. Son 2 ayda alınan personellerde mevsimlik her yıl giren işçilerimizdir. Onlarda rutin olarak her yıl mart ayında işe başlarlar. Devrederken bıraktığımız durum bütün yatırımlarının hemen hemen hepsini öz kaynakları ile yapan ve mali yapısı ve bütçe performansı ile de ülkemizde örnek bir belediyedir. Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.  >>Egemen Toprak Çiçek’in Haberi.