AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın gelenek haline getirdiği vefa toplantıları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda ikinci dönem AK Parti Afyonkarahisar İl Yönetim Kurulu üyeleri düzenlenen vefa toplantısında bir araya geldi. Toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban da katıldı. 

“O günlerde verilen mücadeleyi konuştuk”

Başkan Uluçay’ın organize ettiği toplantıda, o günlerde vesayete karşı verilen mücadele ve dayanışmanın örnek bir tutum olduğu kaydedildi. Toplantıda konuşan Başkan Uluçay, “Vefa toplantılarımız kapsamında Partimizi 2001 yılında şehrimizde kuran birbirinden değerli ekibin akabindeki 2. dönem dava arkadaşlarımız ile buluştuk. Hem dertleştik, hem de o günlerde verilen büyük mücadeleyi konuştuk. Rabbim, birliğimizi ve dirliğimizi daim eylesin” dedi. 

“Bu büyük ailemiz ile 2023 hedeflerimizle yürüyoruz”

AK Parti bir vefa hareketi olduğunu vurgulayan Uluçay şöyle konuştu; Kuruluşundan bugüne kadar dava taşına omuz veren ve teşkilatımızda görev yapmakta olan bütün kardeşlerimizden Allah razı olsun. Biz, aynı aşkla sevdalanmış milyonlarca yürek olarak, büyük bir aileyiz ve bu ailemiz ile birlikte el ele verdik, 2023 hedeflerimize büyük bir azim ve kararlılıkla yürüyoruz.

“AK Parti sadece Türkiye’nin değil dünyanın en büyük siyasi teşkilatıdır”

Uluçay konuşmasını, “Kimi insanlar siyaset kurumunu belirli hesaplar üzerinden bir araç olarak görür. Kimi insanlar da kendi statüsünde değişiklik için siyasi partileri vasıta olarak görür, onun için girer. Bunlar dün vardı, bugün de var, yarın da olacak. AK davanın neferleri siyaseti, siyaset kurumunu, millete, halka hizmet etmek, halkın önündeki engelleri kaldırmak, daha müreffeh bir ülke oluşturmak için birlikte yola koyulurlar. AK Parti’nin toplumdaki karşılığı budur. Bu yüzden 2002’den beri girdiğimiz her seçimden zaferle çıkıyoruz. Bugün buradaki insanlar da bu davanın dün hizmet etmiş, bugün devam eden neferleridir. Bu yüzdendik ki AK Parti sadece Türkiye'nin değil dünyanın en büyük siyasi teşkilatıdır” ifadeleri ile noktaladı.