Belediye Başkanı Burcu Köksal, belediye içerisinde “BÖCEK” diye tabir edilen ses ve kayıt cihazları bulduklarını açıklamıştı. Bu açıklamadan 2-3 hafta sonra Vali Kübra Güran Yiğitbaşı savcılığa sunulan herhangi somut bir delilin olmadığını söylemişti. 

Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin dün bir yazı kaleme alarak Köksal’ın savcılığa anlattıklarını yazdı. Şahin’in yazısında Köksal’ın ‘Konunun gündemde kalmasının yararlı olmayacağı kanaatindeyim” dediği öne sürüldü. İşte o yazı…  

“Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı şikayet olmamasına rağmen Başkan’ın açıklaması üzerine inceleme başlattı. Şimdi sıkı durun. Belediye binasında gizli kayıt cihazları olduğunu iddia eden Burcu Köksal, Başsavcılığın kendisine yönelttiği sorulara 29 Nisan 2024 tarihinde yazılı cevap verdi. 

Ve dedi ki:

Afyon’da çok sayıda köy için çevre yolu inşa edildi: Sıcak asfalt atıldı Afyon’da çok sayıda köy için çevre yolu inşa edildi: Sıcak asfalt atıldı

“Olayla ilgili kimseden şikayetçi değilim.. Şahsıma ve makama yönelik bir tertip olduğunu düşünmüyorum. Konunun gündemde kalmasının yararlı olmayacağı kanaatindeyim”

Burcu Hanım, belediyede yaptırdığı aramada bulduğunu belirttiği cihazları anında imha ettirdiğini Başsavcılığa bildirmiş! Şimdi cevap aranan sorular şunlar: Madem ortada Başkanı hedef alan bir tertip yok. Konunun gündemde kalması istenmiyor. Bu böcek işi neden Türkiye gündemine taşındı? Bulunduğu söylenen böcekler neden resmi makamlara teslim edilmedi? “Ortada bir facia, skandal var” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan bu işe ne diyor?

Ve asıl soru… Türkiye gündemini bu tiyatro ile neden meşgul ettiniz? Sırf AK Parti döneminde işe girdiği için kapının önüne koyduğunuz belediye emekçilerinin sesi duyulmasın diye mi?”