Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, bugün partisinin İl Başkanlığı Hizmet Binasını hizmete açmak için Afyonkarahisar’a geldi. Sarıgül’ü İl Başkanı Kadir Uysal ve partililer karşıladı. Sarıgül, burada şunları söyledi: 

AFYON’U DÜNYAYA TANITACAĞIZ

Afyon, kaymak ve sucuk üretimiyle Türkiye’nin öncü şehridir.Afyon’da üretilen, kaymak ve sucuğu dünyaya tanıtacağız.
AFYON’DAKİ KİŞİ BAŞINA DÜŞEN GELİR DÜŞÜK
Afyon’da kişi başına düşen ortalama gelir çevre illere baktığımızda daha düşük gözükmektedir…
Türkiye Değişim Partisi iktidarında Afyon, turizmi, termal tesislerini, yer altı zenginliklerini, sanayiyi, tarımı, kendi kaynaklarını en iyi şekilde kullanarak hak ettiği ekonomik seviyeye ulaşacaktır.
AFYON TERMAL TURİZMDE MERKEZ OLACAK
Afyon’u dünya çapında termal turizmin merkezi yapacağız. Termal tarım, içindeki minerallerden dolayı organik tarımın inşallah dünyadaki merkezi olacak termale dayalı
turizmi destekleyeceğiz ve Afyon’u bir termal markası olarak tüm dünyaya tanıtacağız.
SAĞLIK TURİZMİNDE MERKEZ OLACAK
Türkiye Değişim Partisi iktidarında sağlık turizmin dünyadaki merkezlerinden bir tanesi olacak. Bütün Avrupa başta olmak üzere dünyayı buraya çekeceğiz.
Afyonkarahisar, konumuna ve nüfusuna oranla çevresindeki illerden daha az sanayileşmiştir.
OSB’LER BOŞ DURUYOR
Afyon’un ilçelerinde çok sayıda organize sanayi bölgesi yapıldı ama buralar boş duruyor yeterince fabrika açılamadı çünkü, Afyon'un ilçeleri yatırım teşvik uygulamasında 4'ncü bölge, organize sanayi yatırımlarında ise 5'nci bölge olarak teşvik alıyor bu teşvikler yeterli değil ve ayrıca yatırım teşvik belgesi sürelerinin de uzatılması lazım.  Bugün Türkiye'ye yatırım teşvik belgesi 3 yıllığına veriliyor. Pandemi sebebiyle birçok yatırım yarım kaldı.
İktidarımızda yatırım teşvik belgesinin süresini mutlaka uzatacağız ki, yatırımcı harekete geçsin. Bir yeri organize sanayi ilan etmekle iş bitmiyor, önemli olan oraya yatırımcıyı, sanayiciyi getirebilmek. Eğer organize bölgelerimiz sanayiciyi çekebilirsek, işte o zaman işsizliği ortadan kaldırma imkanına kavuşuruz.
TARIMI TEŞVİK EDECEĞİZ
Afyon için tarım da çok önemli bir sektör tarımı, çok güçlü biçimde teşvik edeceğiz. Çiftçimiz ürettiğinden kazanamıyor Afyon çiftçimizin maliyet düşüren, verimi artıran modern teknolojileri sahip olması için her türlü desteği sağlayacağız. Patates şu anda çürümeye terk edilmiş depolarda bekliyor.
YUMURTA SEKTÖRÜNE AYRI ÖNEM VERECEĞİZ
Afyonumuz, yumurta sektöründe çok önemli bir noktaya geldi, ülkemizde kurulu olan 12 yumurta birliğinden bir tanesi de Afyon'da. Türkiye yumurta üretiminde dünya 8'ncisi, yumurta ihracatında dünya 3'ncüsü yumurta sektörü hem Türkiye hem de Afyon’umuz için çok önemli.
Hükümetin yumurta sektörüne daha yakın ilgi göstermesi lazım…
Türkiye Değişim Partisi iktidarında, yumurta sektörümüzün ihracatını daha fazla teşvik edeceğiz.
Afyon, kendi kaynakları ile kendini geliştirebilecek refahını yükseltebilecek potansiyele ve zenginliğe sahiptir. Türkiye Değişim Partisi iktidarı ile yörenin kaynakları kullanılarak şehrin ekonomide, sosyal yaşamda ve kültürel alanda refah seviyesinin arttığı görülecektir.
Afyon üreten bir şehir olacak. Afyon değişimi hissedecektir.
TOPLUMSAL GERGİNLİK YAŞIYORUZ

Sadece Afyon'da değil ülkemizde ekonomi darda, işsizlik had safhada gençlerimiz işsiz, yurttaşlarımız yoksul, toplumsal barış yara almış, huzur bozulmuş, toplumda güven bunalımı var… Toplumsal bir gerginlik yaşıyoruz. Ülkemin sıkıntılarını sorunlarını biliyoruz ancak, ben suçlamak şikayet etmek karalamak için gelmedim ben çare bulmak için geldim...
Çare var mı?Var!Çare Türkiye Değişim Partisidir

İLAÇ DA ÇARE BİZİZ

Değerli Afyonlu kardeşlerim; bugün gelinen noktada siyasetin önü tıkanmış iktidar yıpranmış muhalefet dermansız ama merak etmeyin.İlaç da var çare de var... İlaç da çare de Türkiye Değişim Partisidir! Çare sizsiniz...Değerli yurttaşlarım; ben buraya oy toplamaya gelmedim, ben buraya sevgi ve güven toplamaya geldim kardeşiniz olmaya geldim sizin sevgi ve inancınızla birlikte Ankara’ya anahtarı teslim almaya gideceğiz.

ER GEÇ İKTİDAR OLACAĞIZ

Er geç iktidar olacağız ama asla çok geç değil bu toplantının başarısına katkı veren il başkanımız Kadir Uysal’a, ilçe başkanlarımıza, Türkiye Değişim Partisine gönül veren tüm çalışma arkadaşlarıma hepinize çok teşekkür ediyorum.