Burhanettin Çoban: Millet bizi uyardı, herkes bu uyarıdan nasibini aldı Burhanettin Çoban: Millet bizi uyardı, herkes bu uyarıdan nasibini aldı

Afyonkarahisar Belediyesi Belediye Meclis Toplantıları Mehmet Zeybek başkanlığında son kez toplandı. Belediyenin oteli olan AFBEL Termal Otel’de düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Zeybek özetle şunları söyledi: 

- Çok büyük meclis çalışması gerçekleştirdik

Dönemimizin son toplantısı için bir araya geldik. Gerçekten bugüne kadar 5 yıllık görev süresince çok büyük meclis çalışması gerçekleştirdik. Sizlerin de bizlerin de tek gayesi vardı. Aldığımız kararlarda Afyon’u nasıl daha güzelleştiririz, nasıl daha faydalı yatırımlar yapabiliriz. Afyon’a katma değer olarak neler katabiliriz demiştik. Allah’a şükürler olsun bunları gerçekleştirdik. 

- Aldığımız kararların yüzde 99’u oy birliği ile alındı

Bu görev süremiz içerisinde gözlemlediğim kadarıyla hiçbir parti ayırımı olmadan, bir kardeşhane bir Afyon sevdalıları olarak bir araya gelerek kararlar aldığımızdan eminim. Aldığımız kararların yüzde 99’u oy birliği ile alındı. Ben şükrediyorum. Böyle uyumlu çalışmalardan dolayı ben hepinize çok teşekkür ediyorum.

Whatsapp Image 2024 03 01 At 18.36.18

-En zor dönemde başkanlık yaptık

Ülkenin en zor döneminde belediye başkanlığı geçirdik. Pandemi, ekonomik kriz, büyük bir deprem felaketi… 37 projemiz vardı göreve gelirken sizlerin destekleri ile 70’in üzerinde projeyi hayata geçirdik. Hep birlikte gururluyuz. Afyon’umuzu güzelleştirelim diye çalıştık. 

-Şehrin ekonomisine katkı sunduk

Göreve geldiğimizde otellerde konaklama süresi 1 gün idi şu anda 2.5-3 günü buldu. Bundan dolayı ilimiz ekonomisine ciddi katkı sunuyoruz. 

-Belediye başkanlığı iki dönemden fazla çekilmez

Siyaset bir gönül işi… Ben hep şunu söyledim. Kadere inanının kederi olmaz. Hep bu görüşteyim. Belediye başkanlığı uzun süre yapılacak bir görev değil. Belki bir dönem az gelebilir. İki dönemden fazla çekilmez. Çok şükür biz bir dönem de olsa gerçekten Afyon’a kalıcı, imza attığımız eserlerimiz olduğuna inanıyorum.

-Tüm adaylara başarılar diliyoruz

Bu bir nöbet değişimi. Her partiden aday olanlar var. Hepsine başarılar diliyorum. 31 Mart’ta yerel seçim var. Allah kime nasip ettiyse bir arkadaşımız gelecek bu makamda hizmet etmeye çalışacak. Bugüne kadar Afyon’a hizmet etmiş tüm belediye başkanlarına teşekkür ediyorum. Hepsinin tek gayesi Afyon’a hizmet etmekti. Bizim dönemimizin daha iyi hizmet ettiğine inanıyorum. Dostluğumuz aynen devam edecek. 31 Mart’tan sonra bu devam edecek. Hepimiz Afyon sevdalısıyız. 

-Belediye personelinden helallik istedi

Mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. 5 yıllık süreçte kalbi istemeyerek kalbinizi kırmış olabiliriz. Benim hakkım varsa sizlere helal olsun. Sizlerin de haklarını helal etmesini diliyorum.