AK Parti’den Belediye Başkanı Burcu Köksal’a yanıt geldi. İl Başkanı Hüseyin Menteş’in açıklamaları özetle şöyle: 

“Çok sayıda yöneticiyi işinden oldu”

“Herkesin içi rahat olsun kimsenin ekmeği ile oynamayacağım, anne sözü veriyorum” diyen CHP’li Burcu Köksal çok sayıda yöneticiyi işinden etmiş, yüzlerce personeli de mobing ile kendi birimleri ile alakasız birimlere sürerek adeta kendiniz çıkın istifa edin diye zorlamıştır. 

“Bankamatik Memurlarını ispat et”

Afyonkarahisar Belediyesi’nde bankamatik memurları arayanlar personel takip sisteminden ya bir haberler ya da personel çıkarmanın kılıfını aramaktadır. CHP’li Burcu Köksal’ın bankamatik memuru olduğunu iddia ettiği kişileri ispat etmekle mükelleftir. Bu yaklaşımla belediye personelline adeta savaş açıldı. Belediye personeli belediye başkanı tarafından çirkin bir saldırı altındadır. Bankamatik personeli konusunda şu soruya cevap verin. Bu kişi bankamatik personeli ise neden yerini değiştiriyorsunuz? Tıpkı İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı gibi kendilerince gerekçe hazırlanmış ilk işleri zulüm ve işkence olmuştur. 

“Dışarıdan personel getirip Afyon’un evlatlarını kapıyı göstermişlerdir”

İthal personel almayacağım diyenler Afyonkarahisar’ın evlatlarına zulmederken sanki bu şehirde çalışacak insan kalmamış gibi dışarıdan personel getirmiş, Afyonkarahisar’ın evlatlarına da kapıyı göstermiştir. Daha dün evladının hakkını nasıl koruyorsa belediye personelinin hakkını da öyle koruyacağını söyleyen kişi tek gayesi evine ekmek götürmek olan belediye personeline iftiraya varan ifadeler kullanılmıştır. Bu durum CHP’nin iki yüzlü ahlaksızlığını gözler önüne sermiştir. 

AK Partili başkanlar Sandıklı'da toplandı: Gündem yeni yol haritası! AK Partili başkanlar Sandıklı'da toplandı: Gündem yeni yol haritası!

“Afyonkarahisar Belediyesi personelleri sürgün sırası beklemektedir”

Klasik CHP’nin belediye başkanı olan Burcu Köksal, 2 haftada fabrika ayarlarına dönmüştür. Hizmet kılıfı ile şımarıklığa talip olduklarını bir kez daha sergilemiştir. Verdikleri anne sözünü unutan, ilk işleri çalışanları sürgüne göndermiştir.  Sürekli olarak dillerine liyakati dolayanların mühendisleri park bahçelere sürgüne göndermesi iki yüzlülüklerini göndermesidir. Afyonkarahisar Belediyesi personelleri sürgün sırası beklemektedir. Biz çalışanlarımızı yalnız bırakmayacağız. 

“Afyon Belediyesi’nin sadece bir ilçe belediyesi kadar borcu vardır”

Ön lisans mezunu olan birini başkan yardımcılığına getirmeleri liyakatin hangi kısmında yer alıyor? CHP’de liyakat anlayışı CHP’li olmak zorunluğuna tabi olmak dışında başka bir şey değildir.  Görevden alınan idareci ve personelin ılımlı ve mütedeyyin kesimlerden olması bu insanların bu kesime bakışını bir kez daha gözler önüne sermektedir.  Afyonkarahisar Belediyesi’nin genel bütçesi 3 Milyar olmak ile birlikte kaynak üretimi ile birlikte bu rakam 4 Milyar’a çıkabilmektedir. Gelir bütçesine karşılık borcun yüzde 15’idir. Bu meclis kararı ile karara bağlanmış bir karardır. Kendilerine tavsiyemiz meclis kararlarını okumalarıdır. Sadece son hafta iptal edilen arsa satış ihaleleri borcun tamamını kapatacak orandadır. Afyon Belediyesi’nin sadece bir ilçe belediyesi kadar borcu vardır.  >>Kudret Kuş'un Haberi.