Afyon’un meşhur kahvaltıcısı: Kiraz bahçeleri arasında herkesi şaşırtan mekan Afyon’un meşhur kahvaltıcısı: Kiraz bahçeleri arasında herkesi şaşırtan mekan

YÜNTAŞ Genel Müdürü Kemal Doğan, Afyon Postası’na konuştu. Doğan, Ambaryolu, Yeşilyol, İmaret önünden kaldırılan Halk Ekmek Büfelerinin neden kaldırıldığını açıkladı. Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın talimatlarını uyguladıklarını söyleyen Doğan, şunları söyledi:

“Ambaryolu’ndaki büfeyi Park Afyon yanına taşıdık”

Ambaryolu’nda kırmızı ışıkta araçlar duruyor. Ekmek sırasına giriyor. Yeşil yanıyor o sırada araç gitmediği için trafik tıkanıyor. Onu oradan alıp Park Afyon yanındaki köy minibüslerinin kalktığı yerin yanına koyduk. Orada da potansiyel arttı. Köylere giden insanlarda faydalanmaya başladı. Herkes faydalansın. 

“Suriyeli ve Afganlar ücretsiz ekmek alıp köftecilere satıyordu”

İmaretin önünde para ile satış yoktu. Suriyeli ve Afganlar buradan ücretsiz ekmek alıyor. Bedavaya alıp götürüp köftecilere satıyorlar. Aynı aileden 7 kişi sıraya giriyorlar. 2-3 tane alıp götürüp satıyorlar. Bunu tespit ettik. O yüzden kaldırdık. 

“Bu mahallelere büfe hizmeti başlıyor”

Yeşilyol ve İmaret önlerindeki büfeleri bu yüzden kaldırdık. İhtiyaç olan mahallelere koyuyoruz. Mesela Örnekevler ve Güvenevler Mahallelerinin tam ortasına koyduk. Vatandaş çok memnun. Şimdi bir tane de Orhangazi Mahallesi’ne ayarlıyoruz. Çavuşbaş’ı da kaldırıp oraya mobil ve daha efektif bir çalışmamız olacak. 

“Biz geldiğimizde 6 bin ekmek üretiliyordu”

Biz gelene kadar günlük 6 bin ekmek üretiyorlarmış. Bizde 80’e yakın kişi çalışıyordu. Bir esnaf fırınına gidip sordum. 8 kişi ile 16-17 bin ekmek üretiyor. Bir saat satıp kapatıp ekmek bitti diyorlarmış. 20 günde biz üretimi 10-12 bin bandına çıkarttık. 

Başkanımızın talimatı var ucuz ekmeği herkese ulaştıracağız

Yani vatandaşa ekmek yok demek istemiyoruz. Ucuz ekmekten herkes faydalansın. Bunu 30 bine kadar götüreceğiz. Belediye Başkanımız Burcu Köksal’ın bu konuda talimatı var. Bizim ekmekten kar beklentimiz yok. Sadece halkımıza ucuz ekmeği ulaştırmak istiyoruz. Ama göz göre göre de zarar ettirmek istemeyiz. >>Egemen Toprak Çiçek'in Haberi.