Günlerdir merak konusu olan Afyonkarahisar Belediyesi’nin borçlarının bulunduğu pankart, bugün itibari ile belediyenin binasına asıldı.

Afyon'da Varroa ile Topyekun Mücadele Projesiyle arıcılara ilaç dağıtıldı Afyon'da Varroa ile Topyekun Mücadele Projesiyle arıcılara ilaç dağıtıldı

Pankart asılırken basın açıklaması gerçekleştiren Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal vatandaşlara “Hiç merak etmeyin bu borcu halleder, size en iyi şekilde hizmet ederiz” dedi.

- Mevcut borç durumunu bütün şehre ilan ediyoruz

Açıklamasının devamında Burcu Köksal şunları söyledi; “Yerel seçim sürecinde şeffaf bir yönetim anlayışı sergileyeceğimizin sözünü vermiştik. Belediyemizin mali durumu ile ilgili mazbatayı aldığımız tarihten itibaren bir bağımsız denetçi ile görüşerek mali durum tespitinin yapılmasını istedik. Şimdi borç tablomuzu gerek belediye binamızın dışına gerek billboardlara gerekse şehrimizin muhtelif yerlerine asarak belediyemizi devraldığımız gün itibari ile mevcut borç durumunu bütün şehrimize ilan ediyoruz.

- Borç toplamımız 1 milyar 574 milyon 884 bin TL

Buna göre güncel borç toplamımız 1 milyar 574 milyon 884 bin 596 TL’dir. Sizlerin bizlere olan güveni ve sabrı ile her türlü zorluğu aşacağımız biliyoruz. Söz verdiğimiz gibi gece gündüz demeden, yorulmak bilmeden çalışacak, belediyemizin borçlarını ve giderlerimiz azaltacağız. Fakirleşen değil zenginleşen bir Afyonkarahisar inşaa etmek için gecemizi gündüzümüze katacağız.

Whatsapp Image 2024 04 30 At 13.11.58

- Yemiş, içmiş faturaların ödenmesini bize bırakmışlar

Afyonkarahisar’ımızı daha güzel, daha yaşanılır kılmak için gerekli yatırımların yapılmasını teşvik edeceğiz. Hiç merak etmeyin yemiş içmiş faturaların ödenmesini bize bırakmışlar. Biz bu yüksek borcu halleder buradaki tüm vatandaşlarımıza da en iyi şekilde hizmet ederiz. 

- Belediyenin gelirlerini üç kişiye beş kişiye değil Afyonlu hemşerilerime harcayacağım

Tekrar ve tekrar söylüyorum, belediyenin gelirlerini üç beş kişiye veya Suriyelilere değil bütün Afyonkarahisarlı hemşerilerime hizmet için harcayacağım. Bundan sonra bir kişinin, bir zümrenin ve bir grubun menfaatine değil belediyemizin, Afyonkarahisar’ımızın menfaatleri esas alınacaktır ve bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da harcadığımız her kuruşun hesabını verecek şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz. 

- Her şey daha güzel Afyon için

Her şey daha güzel, daha yaşanabilir bir Afyonkarahisar için, her şey Afyonkarahisar’ımızı hak ettiği noktaya getirmek için. İnancınız, güveniniz ve desteğiniz için bütün hemşerilerime sonsuz teşekkür ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da memleketimiz için, memleketimize en iyi şekilde hizmet etmek için var gücümüzle çalışacağız.”

>>Kudret Kuş’un Haberi