Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanlığı 7 Olağan Genel Kurul Toplantısı bir termal otelde gerçekleştirildi. 378 üyenin 278'inin katıldığı genel kurulda Gazi İsmail Kumartaşlı oy birliği ile yeniden Şube Başkanlığına Seçildi.

-Hiçbir zaman derneğin kapısından kravatsız girmedim

Burada konuşan Kumartaşlı, özetle şunları söyledi: “Değerli Üyelerimiz biz büyük bir aileyiz. Şahsım olarak bu ulvi görevi yaklaşık 15 yıldır yaparken sizlerin evlerinin birer parçası olduğumu düşünüyorum. Ailem ile mesai merhumu gözetmeden üstün görev anlayışı içeresinde büyük bir ciddiyet ve görev bilinci ile dernek başkanlığını yapmaya çalıştım. Derneğimizi Türkiye’deki en güzel dernekler arasına çıkartarak çalışmalarımızla tüm kesimlerin takdirini aldık. Hiçbir zaman üstlendiğim görevin ciddiyetini unutmadım unutturmadım. Hiçbir zaman derneğin kapısından kravatsız girmedim. Orman İşletme Müdürlüğünde aynı zamanda görevli olduğumdan dolayı 24 saat çalıştıktan sonra yine derneğimizin başına gelerek derneğimizde hizmet etmeye çalıştım. Bu görev yaparken başta da söylediğim gibi tamamen fahri olarak görev yapmaya çalıştım”

Whatsapp Image 2024 02 04 At 14.39.30

- Bazı olumsuz söylentiler kulağıma geliyor

Ben canımı dişime takmış ve ailemi dahi ihmal ederken arada bazı olumsuz söylentilerin söylendiği kulağıma gelmekte çalışma azmim kırılmakta özellikle gazi arkadaşlarımın kendilerini toplamalarını toplum içerisinde hal ve hareketlerine dikkat etmelerini Dernek başkanı olarak toplum içerisinde ve kurumlar arasındaki sağladığımız itibarımızı düşürmemelerini istiyorum. Derneğimizde yapılan çalışmaları tüm üyelerimizin ciddiye almalarını rica ediyorum. Benden bir isteğiniz olduğunda ivedilikle yerine getirmeye çalışıyorum. Hastane Randevusu, ÖTV indirimi araç alımı, tekerlekli araç temini vs. Yeri geliyor günlerce bir konuyu takip ettiğimiz oluyor. İşin bitiminde bir telefon ile aranıp eline sağlık bizim işimiz sayende çözümlendi biz gidiyoruz denilmesini şahsen sizlerden bekliyorum.

Whatsapp Image 2024 02 04 At 16.14.45

-Teşekkür etmesinide bildik tepki göstermesini de…

Görevimiz süresince Afyonkarahisar ve ülke gündemini takip ederek bizimle ilgili olaylarda teşekkür etmesinide bildik tepki göstermesini de bildik. Zaman zaman basın açıklamaları yaparak sizlerin adına düşündüklerinizi yüksek ses ile kamuoyunda dile getirdik. Dernek üyelerimizi hep birlik beraberlik içerisinde tutmaya yönelik faaliyetlerde bulunduk mesaj sistemin ile gönderdiğimiz mesajların sonuna muhakkak iletişim numarası yazarak üyelerimizin aralarında birbirlerinin aramasını acılarını sevinçlerini paylaşmalarını istedik.

- Üye aidatı 300 TL oldu

Derneğimiz Afyonkarahisar Şube Başkanlığı Türkiye’de birlik ve beraberlik yönünden tek şube olma özelliğini korumaktadır. Buradan Bir konu hakkında teşekkürlerimi sizlere sunmak isterim. 4 Ocak 2024 tarihinde Genel merkezimizin kararı olan üye aidatının 300 TL olduğunu sizlere duyurduk. Bu gün 4 Şubat 2024 tarihi itibarıyla bir ayda 378 üyeden yaklaşık 230 ü fazla fazla bağış yaparak ödedi. Geçmiş yıllardan ‘da hiç üye aidatı alacağı kalmadı. Bu gösteriyor ki sizler bu derneğe sahip çıkıyorsunuz.

-Sosyal medya hesaplarımızı takip edin

Bir Ricam da sizlerden Derneğimizin Sosyal Medya Hesaplarını Takip Etmeniz. Bakıyorum Bizim üyelerimiz haricinde herkes bizi takip ediyor. Sosyal Medya hesaplarımızdan sadece derneğimiz ile ilgili konuları paylaşmaktayız. Değerli üyelerimiz bizler sizlere hizmet etmeye çalışırken bizlere desteklerini hiç esirgemeyen kapılarını sonuna kadar açan Afyonkarahisar Valisi Sayın Kübra Güran Yiğitbaşı’na Garnizon Komutanımız Tuğgeneral Osman Alp ve Numan Yöner’e tüm Askeri birlik komutanlarına, İl Genel Meclisi Başkanımız Burhanettin Çoban’a, tüm kurum kuruluş müdürlerine ve personeline teşekkür eder.Benim her zaman yanımda olan her faaliyetimi destekleyen eşime şükranlarımı sunarım.

Whatsapp Image 2024 02 04 At 16.14.51

MHP’li Küçükkurt: Afyon’da yeni istihdam sahaları oluşturacağız MHP’li Küçükkurt: Afyon’da yeni istihdam sahaları oluşturacağız

- Haklarınızı helal ediniz

Acısıyla tatlısıyla 3 yıllık bir dönemi geride bıraktık Memleketimiz için sizler için iyi bir şeyler yapmaya çalıştık haklarınızı helal ediniz benden yana da helal olsun. Sözlerime son verirken Aziz Şehitlerimize Allahtan Rahmet Gazilerimize Sağlık diliyor vatan savunmasında bize görev düşecek olursa canımızı seve seve vereceğimizi bildiririz. Sağ Olun Var Olun..

-Kudret Kuş’un Haberi

Kaynak: -Kudret Kuş’un Haberi