Afyonkarahisar’ın en büyük problemlerinden birisinin trafik olduğunu ifade eden MHP’li Belediye Meclis Üyesi Halil İbrahim Baykara trafiğin daha rahat çözülmesi için Belediye Başkanı Burcu Köksal’a öneride bulundu. 

Whatsapp Image 2024 05 03 At 02.05.10

•⁠  ⁠Belediye bünyesine trafik şube müdürlüğü teklifi

Baykara konuşmasında “Bütün il belediyeleri bünyesinde olduğu gibi Afyonkarahisar Belediyesi bünyesinde de trafik komisyonu vardır. Bu sebeple Karayolları Trafik Kanunu’nda illerde, ilçelerde, kasabalarda trafik birimleri kurulup sadece şehir trafiğiyle ilgilenen kişilerle yürütülmesinin daha etkili olacağının kanaatindeyim. Bu mevzuyla ilgili önerim de belediyemiz bünyesinde trafik şube müdürlüğü kurulmasını teklif ediyorum.” ifadelerini kullanarak kurulacak müdürlüğün sorumluluklarını belirtti. 

Whatsapp Image 2024 05 03 At 02.05.02

•⁠  ⁠“Trafikle ilgili birim bugüne kadar aktif çalışma yapmamış, bundan sonra aktifleştireceğiz”

Oluşacak müdürlükte çalışacak kişilerin üniversitelerin ulaştırma bölümlerinden mezun olan gençlerin olmasını belirten Baykara’ya Burcu Köksal konuyla ilgili trafikle ilgili bir birimin olduğunu fakat bugüne kadar aktif bir çalışma yapmadıklarını, bundan sonraki süreçte aktifleştirdiklerini söyledi ve komisyonla görüşerek Baykara’nın önerisini değerlendireceklerini ekledi.

Whatsapp Image 2024 05 03 At 02.04.58

•⁠  ⁠“Bu karar kimseye sorulmadan alındı, trafik sıkışıklığı söz konusu”

Halil İbrahim Baykara’nın Ambaryolu ile ilgili örneğinden sonra Burcu Köksal, “Ambaryolu tek şeride düşerken kimseye sorulmamış. Bununla ilgili de tüm şoför arkadaşlarımızın ve vatandaşlarımızın isteği Ambaryolu’nun tekrar çift yön olması hakkında. Bu konuda il trafik komisyonuna dilekçe vermişler, bizim komisyonumuzla da görüştüler. Bu karar kimseye sorulmadan alındığı için büyük bir trafik sıkışıklığı söz konusu. Şoför arkadaşlarla görüştük. Hepsinin ve vatandaşın da isteği Ambaryolu’nun tekrar çift yöne açılması isteğiydi.” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 05 03 At 02.04.54

•⁠  ⁠“Şehre girişte sorun var”

Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İbrahim Karataş da konuyla ilgili Meclis Üyelerini bilgilendirerek sorunlardan bahsetti. Şehre girişte sıkıntı olduğunu belirten Karataş dolmuş esnafının sorunlarını dile getirdi.

Canlı Yayını izlemek için;

Bodrum’da Gastro Afyon rüzgarı: Afyon'un yöresel lezzetleri festivale damga vurdu... Bodrum’da Gastro Afyon rüzgarı: Afyon'un yöresel lezzetleri festivale damga vurdu...