AK Partili Bülent Eser’in belediye çalışanlarıyla ilgili konuşmasının ardından Belediye Başkanı Burcu Köksal AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’in “Yeğenim Almanya’da sıhhi tesisat alanında eğitim gördü” açıklamalarına karşılık “Açıkçası bu kadar iyi durumdaysa daha iyi bir mevkide çalışabilir değil mi? Niye Afyon Belediyesi’ni tercih etmiş o da ayrı bir muamma.” dedi.

Whatsapp Image 2024 05 03 At 01.14.32

-    Biz vatandaşa liyakat için söz verdik, sözümü tutuyoruz.

Konuşmasının devamında Köksal şunları söyledi: “Yine başka bir yeğeni belediyeye işe alınmış su okuma biriminde. Hangi liyakat ve ehliyle alındığını bilmiyoruz. Başka bir yerde personel ihtiyacı olduğu için kendisini ihtiyaç olan yere görevlendirdik. Çünkü o birimdeki arkadaşlarımız ondan daha ehliyetli ve liyakat sahibiydi. Biz vatandaşa ehliyet ve liyakat için söz verdik. Sözümü tutuyoruz. Tek gerekçeleri bir vekilin yeğeni olmak olmamalı kişilerin işe alımlarında.

Whatsapp Image 2024 05 03 At 01.14.24

-    Vekil yeğeni, vekil danışmanının ağabeyi ve yengesi belediyemiz bünyesinde çalışıyormuş

Yine Ali Özkaya’nın yeğeninin itfaiye eri olarak çalıştığını tespit ettik. Kendisi görevine devam ediyor. Oradaki ihtiyaca binayen hiçbir şey yapmadık. Nakille buraya gelmiş, çalışıyor. 
Yine İbrahim Yurdunuseven vekilinizin danışmanının ağabeyi ve yengesi belediyemiz bünyesinde çalışıyorlar. AK Parti Işıklar Belde Başkanınız belediyemiz bünyesinde çalışıyor. 

AFJET’in yeni yönetimi belli oldu: Burcu Köksal’a önemli görev AFJET’in yeni yönetimi belli oldu: Burcu Köksal’a önemli görev

Whatsapp Image 2024 05 03 At 01.14.10

-    Mesai saatlerinde internette trollük yapmışlar

Yine Ahmet Yüzbaşı gençlik kollarında partinizin bayrağını sallayan, bize karşı her türlü paylaşımı yapan arkadaşınız gençlik birimimizde çalışıyor. İhsan Çoban dediğimiz arkadaşım vekil danışmanı, mesai saatleri içerisinde internetteki haber sitelerin yazdıklarını isterseniz sizinle özel olarak paylaşalım siz de bir geçmiş taraması yaptığınızda arkadaşın görev saatlerinde işiyle meşgul olmayıp internette trollük yaptığını tüm kamuoyu görecektir. 

Whatsapp Image 2024 05 03 At 01.14.06

-    Ben milletvekili iken giremedim ama bu yapılanı da unutmadım

Mareşal Fevzi Çakmak Kadın Kültür Müdiresi AK Parti Kadın Kolları teşkilat başkanınız. Kendisi sosyal medyadaki paylaşımlarında mesai saatleri içerisinde parti faaliyetlerinde bulunduğunu, ayrıca kadın kültür evine ben dahil kimsenin alınmamasını sağladığını tüm kamuoyunun bilmesini isterim. Ben milletvekili iken giremedim ama istesem girerdim, bir tartışma yaşanmasın diye kibarca davrandım ama bu yapılanı da unutmadım.

-    Makam odasının tadilatını kendi cebimden karşılıyorum

Burcu Köksal belediyedeki böcek olayı ilgili de makam odasında bazı tadilatlar yapılması gerektiğini, yapılan boya ve badana işlemlerinin masrafını kendi maaşından ödediğini açıkladı. Soruşturmanın ise savcılıkta olduğunu ifade etti.

Canlı Yayını izlemek için;