AK Parti Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanlığı, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası dolayısıyla kadın girişimcilerin ürettiği yerli mallarını tanıtmak için kermes düzenledi. Zafer 03 kafede düzenlenen kermese, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, yönetim kurulu üyeleri, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz ve çok sayıda girişimci kadın katıldı.

“İHA, SİHA üretir duruma geldik”

Açılış öncesi bir konuşma yapan Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk şöyle dedi; Malumunuz olduğu üzere 12 - 18 Aralık tarihleri arasında Tutum, Yatırım ve Yerli Malları Haftası olması nedeniyle böyle bir program düzenledik. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Ekonomi İşleri Başkanlığınca 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlediğimiz programımızda evlerinde bir şeyler yapan, aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen maharetli hanımlarımızın ürünlerini sergilemelerine fırsat verdik. Bugün burada
Afyonumuzun maharetli hanımları el emeği göz nuru el işlerini ev yapımı gıdalarını sergilediler. Bugün Buraya gelen katılımcı kadınlarımıza misafirlerimize teşekkür ediyoruz. Malumunuz olduğu üzere 20 yıllık iktidarımız süresi boyunca yerli ve milli üretim noktasında önemli bir başarı hikayesi ortaya koyduk. Bırakın doğal ürünlerimizi, milli sanayi hamlesi konusunda kendi İHA’larımızı SİHA’larımızı, helikopterlerimizi, kendi yerli ve milli aracımızı üretir bir hale geldik. Allah'ın izniyle yerli aşımız da yakında milletimizin hizmetine sunulacak.

“Gıda Kontrol Laboratuvar binasını yıkıp ‘Gastronomi Sokağı’ yapıyoruz”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de “İnşallah önümüzdeki günlerde Tarım Bakanlığı'na bağlı Gıda Kontrol Laboratuvarı binasının yıkım kararını aldık. Orayı yıkarak gastronomi sokağı yapacağız. Orada böyle yöresel ürünlerin satılabildiği mekanlar oluşturacağız. Hanım kardeşlerimizin üretmiş oldukları el emeği ürünleri çok rahatlıkla satabilecekleri tarihi dokuya uygun mekanlar oluşturup onların hizmetine vereceğiz. Orada daha güzel geniş bir alanda inşallah bu ürünleri pazarlama imkanı sunacaklar” dedi. 

“Allah’a şükür milli teknoloji ürünlerimizi alan değil, meydan bile almaz”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay da “Ben Kadın Kollarımıza yaptıkları bu faaliyet dolayısıyla teşekkür ediyorum. Gerçekten her hafta yapmış oldukları bir faaliyetle dikkat çekiyor ve bizlere destek oluyorlar. Hem yerli malı anlamında hem de diğer faaliyetler konusunda hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Rabb'im güç kuvvet versin. Kadın Kollarımız bizim her zaman en büyük destekçilerimizdir. Bizde her zaman onların destekçisi olacağız inşallah. Gönül isterdi ki İHA’larımızı, SİHA’larımızı, yerli ve milli teknoloji ürünlerimizi de sergileyelim ancak Allah’a şükürler olsun ki buna bu alan değil, meydan bile yetersiz kalır. Türkiye artık kendi kendine yeten bir ülke haline geldi” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından açılış yapıldı. Protokol kermes alanını gezerek ürünleri inceledi.