AK Partili Vekiller: "Afyon'a gelen yatırımların takipçisi olacağız" AK Partili Vekiller: "Afyon'a gelen yatırımların takipçisi olacağız"

Afyonkarahisar’da zirai don hadisesi yaşandı. Bu gece meydana gelen hadisede patates, pancar, haşhaş ve mısır gibi ürünler dondan olumsuz etkilendi. Konu ile ilgili bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, konuyu yakından takip ettiklerini duyurdu. 

“Ürünlerin erken dönemi olduğu için atlatılabilir”

Özkaya, don etkisinin atlatılmasının mümkün olduğunu dile getirerek, “Dün ve bu gece İl’imizin değişik bölgelerinde kısmen zirai don oldu. İki gündür İl Tarım Müdürlüğü ve çiftçilerimiz ile görüşüyoruz. Bilhassa patates, pancar, haşhaş ve mısır gibi ürünler dondan etkilenmiştir. İl ve İlçe Tarım Müdürlüğümüz uzmanlarımız alanları takip ediyor ve ürünlerin erken dönemi olduğu için don etkisinin atlatılmasının mümkün olduğunu düşünüyorlar. Ancak aksi bir durum olduğunda imkanlar ölçüsünde gerekli desteklerin sağlanması için çalışmalarımız devam ediyor. Allah milletimizi ve ülkemizi her türlü afetlerden muhafaza eylesin…” dedi.  

>>Kudret Kuş'un Haberi