“Belediye Başkanı seçilirsem DEM Parti haricindeki tüm partilere kapım açıktır” sözleri ile Türkiye gündemine düşen CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Burcu Köksal, bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun hedefindeydi. İmamoğlu, Köksal’a “ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka parti bulacak” sözleri ile yüklenmişti. Bu sözler üzerine Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Köksal’a sahip çıkarak kendisini Zafer Partisi’ne davet etti. 

AK Partili Ali Özkaya: Böcek varsa savcılık orda git suç duyurusunda bulun AK Partili Ali Özkaya: Böcek varsa savcılık orda git suç duyurusunda bulun

-Burcu Köksal’a Zafer Partisi’nin kapıları açıktır

Ümit Özdağ’ın açıklamaları şöyle: “Ekrem İmamoğlu, CHP Grup Başkanvekili ve Afyon Belediye Başkan adayı Burcu Köksal hanımefendinin DEM’e karşı yaptığı açıklama üzerine, “ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka parti bulacak” diyerek sayın Burcu Köksal’ı adeta kovmuş. İmamoğlu’nun büyükşehir belediye başkanı olarak CHP Grup Başkanvekili olan birini kovma yetkisinin olmadığını düşünüyorum. Ama bu CHP’de hakim olan DEM’ci iklimi gösteriyor. Ben Burcu Hanım’a Zafer Partisi’nin kapılarının açık olduğunu ifade ediyorum. Çünkü Zafer Partisi’nin kapıları DEM’e kapalı ve Burcu Hanım’a açık. Ama İmamoğlu’na kapılarımız hiçbir zaman açılmayacak. Çünkü İmamoğlu, tarafını uzun üzere önce belli etti. Kendisi Türkiye’nin tarafında değil büyükelçilerin tarafındadır. DEM’in ve bölücü politikalarının yanındadır. Bu tavrıyla da kimin yanında olduğunu çok net göstermiştir”