Afyon’da halk mahkeme önünde isyan etti: Sultandağları’nda maden araması durmazsa yaşam bitecek! Afyon’da halk mahkeme önünde isyan etti: Sultandağları’nda maden araması durmazsa yaşam bitecek!

Afyonkarahisar’da Hasan Karaağaç Mahallesi’nde yaşayan 64 yaşındaki Yahya Kalkan dün Ticaret Borsası 9 Nolu Aile Sağlık Merkezi’ne ilaç yazdırmak için gitti. Sol kolu olmayan yaşlı adam ilaç yazdırmak üzere doktorun kapısında beklemeye başladı. O esnada F.Ç. adlı kişinin saldırısına uğrayan yaşlı adam hayatının şokunu yaşadı. İddiaya göre F.Ç. adlı kişi ‘eşime baktın’ gerekçesi ile yaşlı adama sinkaflı küfürler savurarak yüzüne tokat attı. 

Yaşlı adam emniyete giderek şikayetçi oldu. Yahya Kalkan yaşadıkları şu sözlerle anlattı: 

Ağza alınmayacak küfürler etmeye başladı

“Ben 7 Mayıs günü saat 10.00’da Ticaret Borsası 9 Nolu Aile Sağlık Merkezi’ne ilaç yazdırmak üzere gittim. Kendi doktorum olmadığı için Bülent Bey’in odasının önünde beklemeye başladım. Saat 10 sıralarında dış kapıdan iki kişi sağlık ocağına girdiğini fark ettim.  Gözlerimde katarakt olduğu için tam yüzlerini göremedim. Kafamı kaldırdığımda bayan şahıs aşı odasına girdi. Kucağında 1-2 yaşlarında çocuk bulunan F.Ç. bana bir anda gelerek ağza alınmayacak küfürler etmeye başladı. 

“Gömleğinin altında silah vardı yukarı doğru çekti ama…”

“Ne olduğunu anlamadan bir anda bana saldırdı. Gömleğinin sağ tarafından yani kemerinin oradan silahı olduğunu gördüm. O silahı yukarı doğru çıkarttı ama bana doğrultmadı. Geri kemerinin içine koydu. Sonra bana tekrar küfürler ederek yüzüme tokat attı. Sol kolum olmadığı için sağ kolumla kendisine karşılık vermeye çalıştım. 

“Şahsın polis memuru olduğunu söylediler, her iki cihanda da şikayetçiyim”

“Bu olayla ilgili emniyete gidip şikayetçi oldum. Ayrıca darp raporu aldım. Şahsın polis memuru olduğunu söylüyorlar. Ancak kendisi sağlık ocağında sivil kıyafetliydi.   Benim yanımda 3.5 yaşında olan kız torunum vardı. Bir kolu olmayan, gözleri katarakt olan bir kişi olarak ‘eşine baktığım’ gerekçesi ile ağza alınmayacak küfürler savuran ve yüzüme tokat atan bu kişiden her iki cihanda şikayetçiyim. ” dedi. >>Kudret Kuş'un Özel Haberi