banner16

banner15

banner153

Mısırlıoğlu: Rantsal projeleri bırakın kentsel projelerle uğraşın

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak, “Afyonkarahisarlı hemşehrilerimize yapılan her türlü hizmeti destekliyoruz ama rantsal projelerinizin her zaman karşısındayız. Bırakın rantsal projeleri, kentsel projelerle uğraşın” dedi.

SİYASET 22.02.2022, 16:23 22.02.2022, 16:38
banner18

Başkan Mısırlıoğlu İYİ Parti'ye yeni katılan üyelere hayırlı olsun dedikten sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşlarından Kurtuluş Savaşı kahramanlarından büyük devlet adamı Ali Çetinkaya’yı ölümünün 73. Yılında rahmetle anarak basın toplantısına başladı.

İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nun Afyonkarahisar gündemine dair açıklamaları şu şekilde;

YANDAŞ MÜTEAHHİTLERİ ZENGİN EDEREK UÇURDUNUZ

Başkan Mısırlıoğlu: “AKP İl Başkanımız Sayın Uluçay, ‘Türkiye ekonomik olarak kısa sürede çok daha iyi konuma gelecek bir sürece girmiştir’ diye açıklamış. 20 yılda ülkeyi nereye getirdiğinizi gördük. Yandaş müteahhitleri zengin ederek uçurdunuz maşallah. Değerli İl Başkanımız 84 milyon vatandaşımızın yaşadığı Türkiye’de bir yılda 8 bin yeni istihdamla övünüyor. AB ülkelerinde iş arayan ancak iş bulamayanlar yüzde 0,7.Türkiye’de İşsizlik oranı ise yüzde 13,2 seviyesi ile çift haneli seviyelerde devam ediyor” dedi.

SARIK KÖYÜ HALKI HALA ALTYAPI BEKLİYOR

Mısırlıoğlu: “2015 Yılında Merkeze Bağlı Sarık Köyünde bir sel felaketi yaşandı. Evler, ahırlar ve tarlalar sular altında kaldı. Yıl 2022 Sarık köyü halkı hala altyapı bekliyor. Söz verilen taşkın koruma yapılmadı. Köyde oturan vatandaşımız yağmur yağdığı zaman endişeyle acaba sel gelir mi diye korku içinde yaşıyor. Köyün içerisinden geçen derenin her yağmur yağdığında tehlike oluşturduğunu belirten Köy sakinleri korkudan ne yapacaklarını bilemiyor. Sarık köyümüzün ıslah çalışması bir an önce yapılmalıdır. Taşkın korumayı yapmanız için bir sel daha mı gelmeli, can ve mal kaybımı olmalı” dedi.

SOKAKLAR VE KALDIRIMLAR YAPBOZ PARÇASI OLDU

Başkan Mısırlıoğlu: “Afyonkarahisar Belediye Başkanımız muhalefete cevap vermekten asli görevi olan vatandaşa hizmeti yeterince yapamıyor. Muhalefet elbette yanlış veya eksik yaptığınızda ve yapmadığınızda eleştirecek. Seçmen bu görevi ona vermiş. Vatandaşın sesi olmak muhalefetin görevidir. Alınmanıza, gocunmanıza gerek yok. Siz yapmanız gereken asli görevinize odaklanın. Son yıllarda sokaklarda ve kaldırımlarda yapılan çalışmalar adeta bir yapboz çalışması haline getirildi. Size şehrin göbeğinden Marulcu mahallesindeki iki sokağımızın durumunu gösteren fotoğraf. Birinci fotoğraf Marulcu Mahallesi Erdal Akar sokaktan. Daha bir yıl olmadan çöken yol ve kaldırımların hali. Diğer fotoğraf AKP İL binasının olduğu Şehit Yüzbaşı Erdinç Şatırer caddesinin çökmeyen, bozulmayan kaldırım ve yolunun durumunu gösteriyor. Her halde bunun açıklamasını yapacak birisi çıkar. Aynı zamanda yapılan paralel iki sokak. Bir diğer görüntü Nazmi saatçi mahallesinde yolun durumu. Selçuklu mahallesinde kaldırımların hali. Ulu Cami civarındaki yolların hali. Siz laf üreteceğinize sokaklara çıkın, memleketin halini görün. Yenilenmeyen bakımları yapılmamış pislik yuvası haline gelmiş geri dönüşüm kabinleri. Her halde bu yol ve kaldırımların bozulmasının sebebi de muhalefetin. Tüm bu işlerde çöpe giden paraların hesabını kim verecek?" dedi.

İl Başkanı Mısırlıoğlu Türkiye gündemine dair şu açıklamaları yaptı;

İLAÇ KRİZİ DERİNLEŞİYOR

“Akp zam oldu yağmaya devam ediyor” diyen Başkan Mısırlıoğlu, İlaç Krizi Derinleşiyor, Vatandaş Hayati Önem Taşıyan İlacını Dahi Bulamıyor. Geçen hafta tüm ilaçlara yapılan yüzde 37,43'lük zamdan sonra hâlâ vatandaşımız ilaç bulamıyor, Eczanelerden eli boş dönüyor, kapı kapı ilaç arıyor. Bazı antibiyotikler, diyabet ve kanser ilaçlarının yanı sıra antidepresanlar da bulunamıyor. Bu sorunun gelecek aylarda artması bekleniyor. Bu yeni bir ilaç zammının ayak sesleridir. Eczacılar “Bu yıl Euro kuru yıl sonuna kadar 15’ler seviyesinde kalsa bile 2023’te ilaçlara en az yüzde 50 zam yapılması gerekecek diyor. Sağlıkta devrim yaptık, devasa hastaneler yaptık diye övünenler,   6 ay sonrasına  verilen randevulardan habersizler” dedi.

ÖZELLEŞEN ŞEKER FABRİKALARINDA 50 KG ŞEKER 450 TL

Başkan Mısırlıoğlu: “Özelleşen şeker fabrikaların da 50 kg çuval şeker 450 TL  devlet şeker fabrikaların da 243 TL fakat devlet fabrikaları 4 tane yandaş markete vermek üzere şekeri vatandaşa lokum, şekerleme üretici firmalara bu fiyata vermiyor. Böyle olunca da üretici firmalar normal bakkal ve marketler piyasadan şekeri 450tl ye yani yüzde 50’ye varan farkla alıyor” dedi.

MİLLETİ HESAP KİTAP BİLMEZ CAHİL OLARAK GÖRÜYORLAR

Başkan Mısırlıoğlu: “AKP'li Akbaşoğlu: Fransa’da 150 Euro'ya dolan poşet şimdi 750 Euro'ya doluyor; yüzde 6-7 oranında enflasyon var demiş. Artık ne diyeceklerini bilemiyorlar. Hesap kitap bilmiyorlar. Milleti hesap kitap bilmez cahil olarak görüyorlar. Algı oyunu yapıyorlar” diye ifade etti.

AKP YANDAŞLARINA ÇİFTER ÇİFTER MAAŞ VERİRKEN YILLARDIR ÖĞRETMENLERİN ATAMA SORUNUNU ÇÖZEMEDİ

Mısırlıoğlu: “Mersin’ de atanamadığı için geçimini seyyar satıcılık yaparak sağlamaya çalışan coğrafya öğretmeni İsmail Karahan intihar etti. Karahan’ın ekonomik sorunlar nedeniyle intihar ettiği açıklandı. Atanamayan bir başka öğretmen Kastamonu'da yaşayan 21 yaşındaki genç öğretmen intihar ederek hayatına son verdi. Ataması yapılmayan 21 yaşındaki matematik öğretmeni Kevser Abdülkadiroğlu, kendini asarak yaşamına son verdi. Bu gençlerimiz hayatlarının baharında yaşamlarına son verdi.

90 üstü puan alıp mülakatta elenen, öğrencilerine kavuşamadığı için marketlerde çalışan, çaresizlikten intihar eden öğretmenlerimiz. Türkiye'nin aydınlık geleceğinin mimarı öğretmenlerin bir toplumun gelişmesinde ki önemi iktidar tarafından görmezden gelinmektedir. 21. yüzyıl Türkiye'sinde, eğitimin son 20 yılında 7 Milli Eğitim Bakanı değişmiş ve her bakan kendi eğitim sistemini uygulamaya koymuşken, eğitimin kalitesi de arzu edilen seviyede değildir ve unutulmamalıdır ki öğretmenlerin sorunu çözülmeden, eğitimin sorunları çözülemez. Geleceğimizi yetiştiren öğretmenlerin hak ettikleri değeri görmesi gerekir “ dedi.

ESNAFIMIZ KİRADAN FAZLA ELEKTRİK FATURASI ÖDÜYOR

Başkan Mısırlıoğlu: “Esnafımız kiradan fazla elektrik faturası ödüyor. Bir anda yüzde 125 elektriğe zam yapan iktidar, şimdi elektriği yüzde 6’mı yüzde 7’mi indireyim yoksa yüzde 25 yapayım diye vatandaşla dalga geçiyor. Bir türlü adım atmıyorlar. Alın teriyle çalışan ve ülkemiz için üreten kadınlarımız emeklerinin hakkını alamıyor. EYT sorunu ivedi olarak çözülmesi gereken ülkemizin en büyük sosyal sorunlarından biridir. Anayasal ve uluslararası sözleşmelerle güvence altına alınmış emekli hakkı için neyin formülünü arıyorsunuz. En büyük kötülük bir insanın alın terini çalmaktır. EYT meselesi, ailelerle birlikte, milyonlarca vatandaşımızı mağdur ediyor. Yandaş vakıflara, derneklere, ajanslara akıtacak milyonları bulabilen, geçmediğimiz köprüler, gitmediğimiz yollar, yatmadığımız hastaneler için müteahhitlere ödeyecek parayı bulabilen, saray yaptıracak parayı bulabilen iktidar. Sayın Erdoğan’ın ‘Seçim kaybetsek dahi o iş olmaz.’ diyerek, itip kaktığı EYT'liler sandıkta gereken cevabı verecektir” dedi.

GAZETECİLERE YAPILAN SALDIRILARI KINIYORUM

Başkan Mısırlıoğlu: “Gazetecilere ve basın kuruluşlarına yönelen saldırılara maalesef bir kaç gün önce bir yenisi daha eklendi;  Kocaeli’nde gazeteci Güngör Arslan, görevinin başında silahlı saldırıda katledildi. Alçakça işlenen gazeteci cinayeti ve basını susturma girişimlerinin her türlüsü asla kabul edilemez. Gazetecilere yönelik saldırıların faillerinin gereken cezaya çarptırılacağına olan inancımla gazeteci Güngör Arslan’a Allah’tan rahmet; ailesine ve basın camiasına başsağlığı diliyorum” diye ifade etti.

“HİÇ MERAK ETMEYİN, AZ KALDI GEÇÇEK GEÇÇEK ELBET BU DA GEÇÇEK”

Başkan Mısırlıoğlu: "Yaşamanın artık çok pahalı olduğu zamanlardan geçiyoruz, halkın sandıkta cevabı tokat gibi olacaktır. İnsanları kutuplaştırdınız. Nefret tohumları ektiniz. Asgari ücretli çalışanlarımız, emeklilerimiz, esnaflarımız isyan ediyor. İnsanlarımız iş, adalet ve liyakat istiyor.

İYİ Parti’nin programının, sorunlar karşında geliştirilen çözümlerin halkımız tarafından dikkatle takip edildiğini ve desteklendiğini görüyoruz. Bu bize azim veriyor. Milletimizle beraber bütün sıkıntıları aşacağız.

Gençlerimizin bugünüyle, yarınıyla, psikolojisiyle ve duygularıyla oynayanların devrinin bitmesine; Hiç merak etmeyin, Az kaldı GEÇÇEK GEÇÇEK ELBET BU DA GEÇÇEK” diyerek basın toplantısını sonlandırdı.

Yorumlar (3)
Selçuk 3 ay önce
Ertuğrul Gazi mh. Kimle ortak inşaata başlıyor.... 60 bin m2
Siteler sakinleri 3 ay önce
Sayın Mısırlı oğlu sizden çok rica ediyoruz lütfen selçuklu mahallesi akarçay kenarındaki sitelerin önündeki yapılmayan yolun halini duyurmak için sesimiz olurmusunuz defalarca muhtara söylememize rağmen 4 yıldır belediyeye dilekçe vermemize rağmen hala mezbelelik olan yol ne zaman yapılacak lütfen sesimiz olun gelin bi görün
seyhan 3 ay önce
sayın başkanın söylediği gibi her yer delik çatlaklar la dolu birde yetmiyormuş gibi caddelerin ortalarında kıyılarında logar kapakları mevcut seneye seçim olacak yine başlarlar asvalt dökmeye kaldırımları yapmaya
Namaz Vakti 16 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 36 52
10. Kasımpaşa 37 50
11. Hatayspor 37 50
12. Sivasspor 36 48
13. Galatasaray 36 48
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 36 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 36 86
3. Chelsea 36 70
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 36 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 36 48
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Crystal Palace 36 45
13. Aston Villa 36 44
14. Newcastle 36 43
15. Southampton 36 40
16. Everton 36 36
17. Leeds United 37 35
18. Burnley 36 34
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31
Günün Karikatürü Tümü
banner136