Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Sosyal destekler konusunda hayata geçirecekleri projelerden bahseden Karataş; ayağı yere basan, insan ve gelecek odaklı projelerimizi vatandaşlarımıza anlatmaya devam ediyoruz diyerek şunları söyledi:

Afyon’da iki kızıl tilki yavrusu bulundu: Öksüz kalmışlar! Afyon’da iki kızıl tilki yavrusu bulundu: Öksüz kalmışlar!

SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIMA DESTEK OLACAĞIZ

"Tarımı ciddi anlamda destekleyeceğiz. ‘’Ata Tohumu Üretim Merkezi’’ kuracağız, ücretsiz ata tohumu dağıtacağız. Sürdürülebilir tarıma destek amacıyla gerçekleştireceğimiz bu proje ile hiçbir işlem görmeden yıllar önce olduğu gibi kalan tohumları muhafaza etmek, üretmek ve gelecek nesillere aktarılması için ‘’Ata Tohumu Üretim Merkezi’’ kuracağız. Şehrimize kazandıracağımız bu tesis ile, atalık tohumun güvence altına alınması ve yok olmaya yüz tutan tohum-gen çeşitliliğinin gelecek kuşaklara aktarılmasını amaçlıyoruz. Besin değerleri kaybolmamış ve doğallığını yitirmemiş tohumları koruyup çoğaltarak gelecek nesillerimize ulaştıracağız. Tarımda yerli ve milli tohumun kullanılmasını sağlayacağız.’’

YEREL YÖNETİM VE ÇİFTÇİ İŞ BİRLİĞİ YAPACAK

Afyonkarahisar’ın her alanda olduğu gibi tarım alanında da çok ciddi bir potansiyele sahip olduğunu paylaşan Başkan Adayı Karataş, “Yerel yönetim-çiftçi iş birliğiyle tarımda yapılacak çalışmalara ivme kazandıracağız. Afyonkarahisar’ın sahip olduğu verimli topraklarda üretimi artıracağız. Şehrimizin tarımsal faaliyetlerine dair tüm verileri, alanında uzman ekiplerimizle değerlendirdik. Yerel kalkınmanın en önemli adımlarından birisi olarak gördüğümüz tarım ve hayvancılığı kıymetli paydaşlarımızla birlikte ülkemizin üst sıralarına taşıyacağız. Tohum desteği başta olmak üzere şehrimizin tarımsal kalkınmasına katkı sağlayacak nice projeyi hayata geçireceğiz. Çünkü tarım alanında yapılan çalışmalar çok değerlidir’’ dedi.