Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkanları, Belediyelerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Doğan Şimşek ile birlikte MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak'ı mecliste ziyaret etti.  Kendi bölgelerine vermiş olduğu desteklerinden dolayı Milletvekili Taytak’a teşekkür eden Belediye Başkanları talep ve isteklerde bulundular.

“İktidar belediyesi gibi ciddi hizmetlere imza attınız”

Ziyarette konuşan Milletvekili Taytak, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin Afyonkarahisar belediyeleri olarak en çok belediyesi olan il biziz. Bugüne kadarda ben Ankara’da, siz kendi bölgenizde en iyi hizmeti sunmak için yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz.  Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkanları, Milletvekilleri,  il, ilçe ve belde teşkilatları, meclis üyelerimiz hepimiz ciddi manada çalışıyoruz. Özellikle belediyelerimiz seçim öncesinde meydanlarda hangi sözü verdiyse şu ana kadar fazlasıyla yerine getirdiniz. Hepinizi ayrı ayrı takip ediyorum, hepinizin ihtiyaçlarını biliyor, hepinizin ihtiyaçlarına çözüm bulmaya çalışıyorum. Oradan aldığımız geri dönüş vatandaş hepinizin çalışmalarından memnun. İktidar belediyesi gibi ciddi hizmetlere imza attınız” dedi.

Taytak, “Valimiz Gökmen Çiçek ilimiz için bir şans”

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in ilimiz için bir şans olduğunu söyleyen Taytak, “Sayın Valimiz Gökmen Çiçek Beyefendi geldiği günden beri Afyonkarahisar’ımızın kültür, tarih, ekonomik ve sanat noktasında önemli çalışmalar yapmıştır, yapmaya da devam etmektedir. İl genelinde ilçelerimizde ve beldelerimizde bir ihtiyacımız varsa hep destek verdi. Yollarla ilgili destek verdi.  Birçok yerde belediye başkanlarımıza sağolsun destekler verdi. Sayın valimize desteklerinden dolayı belediye başkanlarımız adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

"Belediyelerimize gereken desteği veriyoruz"

MHP İl Başkan Yardımcısı Doğan Şimşek ise, “MHP’li Belediye Başkanlarımız göreve geldikleri günden bu yana ‘Üretken Belediyecilik’ anlayışıyla kendi bölgelerinde hizmet veriyorlar. Seçim öncesi vatandaşlara vermiş olduğu sözlerin birçoğunun yerine geldiğini gördük. Bu hizmetlerin kazandırılmasında en büyük desteği MYK Üyemiz ve Afyonkarahisar Milletvekilimiz Mehmet Taytak vermiştir. Bütün belediyelerimiz her birine her türlü desteği vermiştir, vermeye de devam etmektedir. Buradan vekilimize, belediye başkalarımız adına teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Bakanlıktan bütün belediyeler destek aldı

TBMM ziyaretinin ardından Milletvekili Taytak ve Belediye Başkanları, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'u ziyaret ederek araç ve ekipman desteği talebinde bulundular. 1 saat süren görüşmenin ardından bütün belediyelerimize araç destekleri, hibeler, krediler ve bakanlığımıza bağlı kuruluşlardan destekler alındı. 

Taytak, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızda heybelerimizi doldurduk”

Afyonkarahisar’a vermiş oldukları desteklerinden dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a teşekkür eden Milletvekili Taytak, “Bugünde kendi bölgelerine istek ve taleplerini topladılar. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Beyefendiyi ziyaret ettik. Kendisinden belediyelerimizin ihtiyaçlarını dile getirdik. Sağolsunlar ellerinden geldiğince bütün belediyelerimizin istek ve taleplerini yerine getirmek adına belli miktarda destek verdiler. Yani bugün yine çevre bakanlığımızdan heybelerimizi doldurduk. Sayın Bakanımıza, Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun'a ve Çevre Yönetimi Genel Müdürü Eyüp Karahan'a ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederiz” dedi.