Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98'inci yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı. 

AFYONKARAHİSAR'DA YÜZYILIN EN MÜHİM ZAFERİ KAZANILDI

Milletvekili Av. Burcu Köksal, "Büyük komutan, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve sadakatli, vatanperver silah arkadaşları, kahraman ordumuz, yiğit Türk Milleti, emperyalistlerin Anadolu üzerindeki planlarını bozmuş, önce Afyonkarahisar'da, sonra İzmir'de yüzyılın en mühim zaferini elde etmiştir. Büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının zaferi, ezilen uluslara da yol göstermiş, emperyalist devletlerin de savaş kaybedebileceği fikrinin yaygınlaşmasını sağlamıştır." dedi.

KORONAVİRÜSTEN DEĞİL, ATATÜRK VE TEMSİL ETTİĞİ DEĞERLERDEN KORKUYORLAR

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından düzenlenecek olan programın iptal edilmesini değerlendiren Köksal, "Her yıl geleneksel olarak kutlanan Afyonkarahisar'ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü, bu yıl koronavirüs gerekçesi ile kutlanmıyor. Anıtpark önünde kurulmaya başlanan tören tribünü bile alelacele söküldü. Siz koronavirüsten değil Atatürk ve temsil ettiği değerlerden korkuyorsunuz. Ne yapsanız ne etseniz, bu milletin gönlünden Gazi Mustafa Kemal Atatürk sevgisini çıkaramayacaksınız." ifadelerini kullandı.

EMPERYALİST DEVLETLERİN ANADOLU COĞRAFYASINDAKİ EMELLERİ SONA ERMEDİ

Emperyalist devletlerin Anadolu coğrafyasındaki emellerinin sona ermediğini kaydeden Köksal, "Bugün Büyük Komutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının değeri daha iyi anlaşılmaktadır. Bu düşüncelerle, Afyonkarahisarımızın düşman işgalinden kurtuluşunu kutluyorum. Bu topraklarda bağımsız ve bölünmez Türkiye Cumhuriyeti'nin yaşaması için canını feda eden kahramanlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum." diye konuştu.