İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Alper Yağcı, yaptığı açıklamada iktidarı hedef aldı. Yağcı, basketbol ve voleybol takımlarının kapanmasının şehre yapılan en büyük ihanet olduğunu söyledi. 

“Nasıl böyle bir tanıtımı yok edebiliyorsunuz?”

Bu takımların nasıl yok edildiğini soran Yağcı, “Afyonkarahisar’da spor kanayan bir yaramız. Afyon Belediyesi’nin bu dönemde yaptığı en büyük ihanet spor alanındaki ihanettir. Göreve geldiklerinde Afyon’da süper ligde oynayan basketbol ve voleybol takımları vardı. İnsanların aileleri ile gidip oturacağız harika bir ortam oluşmuştu. Bugün Efes Pilsen size maç yapmaya geliyor. Fenerbahçe, Galatasaray size maç geliyordu. Efes Pilsen dünyada maçı en çok izlenen 5 takımdan biri. Siz Afyon Belediyesi olarak nasıl böyle bir tanıtımı yok edebiliyorsunuz” dedi. 

Afyonkarahisar Belediye Meclis Toplantısı- Burcu Köksal ile ilk toplantı... Flaş mesajlar... Afyonkarahisar Belediye Meclis Toplantısı- Burcu Köksal ile ilk toplantı... Flaş mesajlar...

“Afyonkarahisar’a büyük bir ihanet ettiler”

Takımların kapatılması ile şehre ihanet edildiğini söyleyen Yağcı, “Bir takım kurmak çok zordur ama var olanı yaşatmak daha kolaydır. Maalesef basketbol ve voleybolu kapatarak Afyonkarahisar’a büyük bir ihanet ettiler. Bu ihanet sadece bir takım tanıtım anlamıyla kalmıyor. Bu iki takım sayesinde çocuklarımız basketbol ve voleybolu sevdi. Çocuklarımız buralarda açılan alt yapılara kayıt olmaya başlamışlardı. Maalesef futbol takımımızda güzel bir yere gidiyordu. Afyon Belediye Başkan yardımcısını kulüp başkanı yaptılar. Afyon’da üst üste 8 galibiyet ile giden takımda gerekçesi belli olmayan bir sebeple kulüp başkanı değiştirildi. Takımın ahengi bozuldu. Afyon’da futbolcular yürüyerek maça gitmek zorunda kaldı. Çocuklarımıza sporu sevdirirsek bu şehirde spor gerçekten önemli hale gelir. Biz Afyon’u futbol, basketbol ve voleybolda yeniden merkez yapmak istiyoruz.” diye konuştu.