AK Partili Bülent Eser’in geçtiğimiz günlerde Zafer Müzesi ile ilgili açıklamalarından sonra Belediye Meclisi’nde konuşan Burcu Köksal “Verin yetkiyi nasıl yapacağımızı görün” dedi.

Whatsapp Image 2024 05 03 At 01.33.28

•⁠  ⁠“7 yıldır iskeleler altında milli bayramları kutlamaktan gerçekten çok üzgünüz”

Zafer Müzesi ile ilgili konuşan Köksal “Biz milli değerlerimize, Cumhuriyet’e, Atatürk’e bağlı olan insanlarız. 7 yıldır iskeleler altında milli bayramları kutlamaktan artık gerçekten çok üzgünüz. 23 Nisan’ı o iskeleler altında kutladık. 30 Ağustos’u o iskeleler altında kutlamak istemiyoruz. Biz o restorasyonu tamamlarız.” dedi.

•⁠  ⁠“Mansur Başkan tek başına bile oranın restorasyonunu tamamlar”

Konuşmasının devamında Köksal “14 tane büyükşehir belediyemiz var. Hepsi de Cumhuriyet’i seven, Atatürk’ü seven, geçmişine bağlı belediye başkanları. Büyükşehir belediye başkanlarımızın desteği ile biz bu işi yaparız. Yarın Mansur Başkan ile görüşmeye gideceğim. Mansur Başkan tek başına bile oranın restorasyonunu tamamlar. 

•⁠  ⁠“Bütün Afyon, Ata’sına sahip çıkmak için elinden geldiğince bağışta bulunur”

Bu konuda en ufak bir tereddütünüz varsa buyurunun bir bağış kampanyası başlatalım. Bütün Afyon geçmişine, ecdadına, Ata’sına sahip çıkmak için elinden geldiğince bağışta bulunur. Sizin 7 yılda yapamadığınız restorasyonu burada gerçekleştiririz. Geçmişimi, tarihimi bilmek ve o tarihe sahip çıkmak benim görevim. Ben 7 yıldır bunun mücadelesini Meclis’te de verdim. Şimdi Belediye Başkanı olarak bu iş takibimizde. Eğer yetiştiremeyecekseniz bu işi bize bırakın. Biz orayı 30 Ağustos’a tamamlayıp çocuklarımıza açmak, 30 Ağustos’u şanıyla kutlamak istiyoruz.” ifadelerini kullandı

•⁠  ⁠“Bizim Cumhuriyet’le de Atatürk’le de sorunumuz yok”

Whatsapp Image 2024 05 03 At 01.33.24

Bülent Eser ise, “Müze’nin restorasyonu depreme dayanıklı bir şekilde devam ediyor, yüzde 80’i tamamlandı.” şeklinde konuşurken CHP’li Meclis Üyesi Mustafa Karanfil “Sizin Atatürk ile Cumhuriyet ile ne sorununuz var?” diyerek Eser’in sözünü kesti. AK Partili Eser ise “Bizim Cumhuriyet’le de Atatürk’le de sorunumuz yok. Her konuya Atatürk’ü getiriyorsunuz. Atatürk’le ne alakası var?” diyerek tepki gösterdi.

Whatsapp Image 2024 05 03 At 01.37.21

-    “Merak etmeyin biz uzun yıllar bu şehre hizmet edeceğiz”

AK Partili Bülent Eser’in Ambaryolu hakkında “Ambaryolunu eski haline getirmek yerine başka alternatifler yapılabilir. Sizden sonra gelecek başkan bir daha bir daha uğraşmasın” sözlerine karşılık Belediye Başkanı Burcu Köksal “Merak etmeyin Bülent Bey biz uzun yıllar bu şehre hizmet edeceğiz” dedi.

Başkan Demirci’den Milletvekillerine mektup Başkan Demirci’den Milletvekillerine mektup

Canlı Yayını izlemek için;