Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur’a bazı mahalle muhtarları tepki göstermeye devam ediyor. O muhtarların başında da Mecidiye Mahallesi Muhtarı Deniz Özcan geliyor. Afyon Postası’na ulaşarak açıklamalarda bulunan Özcan, Uygur’un 2 sene önceki kongrede seçime 2 gün kala muhtarlara haber verdiğini, kendisine karşı bir rakibin çıkmaması için çalıştığını söyledi. Özcan, özetle şunları söyledi: 

HİÇ KİMSENİN KARŞISINA ÇIKIP ÇALIŞMASINA MÜSAADE ETMEDİ

Suat Uygur bundan 2 sene önce kongreye gidildiğinde 15 günlük askı süresi oluyor. Bunu kimseye duyurmadı. Daha sonra seçime pazartesi yapılacağını Cuma günü saat 16’da duyuruyorlar. 5 kişilik yönetimden 3 kişi imza atıyor. Pazartesi günü kongremiz var diye mesaj atıyor. Yani Suat, hiç kimsenin karşısına çıkıp çalışmasına müsaade etmeden dernek başkanı seçiliyor. Bütün muhtarların oyunu almadı. Ben bir başıma olsun ona oy vermezdim. 

MEVCUT MUHTARLARIN ALEYHİNE ÇALIŞTI

Bir sürü insan bu kişiyi istemiyor.  Bu seçimde Suat bir çok muhtarın aleyhine çalıştı. Beni seçim zamanı Hüseyin Uluçay’ın yanında aradı. “Hüseyin Uluçay Başkanımızın selamı var, mahallende kaç kişi ihtiyaç sahibin var, koli gönderilecek” dedi. Bende 20-25 tane gönderseniz yeter dedim. Daha sonra Muhtarlar Derneği’nde çalışan Mustafa Ceylan kolileri alacağı yere gidiyor ve diyor ki, “Suat Başkan beni gönderdi, kolileri Mecidiye’ye ben götüreceğim” diyor. Kolileri alıyor ve benim karşımda çalışan muhtar adayına kolileri bırakıyorlar. Sadece bana değil bir çok muhtarın aleyhine çalıştı. Buraya geldiğinde yüzüne söyledim. Yapmadım etmedim diye yemin ediyor. Bir sürü dolap döndürdü. Kaybeden muhtarlara arayıp sorabilirsiniz. 

Bodrum’da Gastro Afyon rüzgarı: Afyon'un yöresel lezzetleri festivale damga vurdu... Bodrum’da Gastro Afyon rüzgarı: Afyon'un yöresel lezzetleri festivale damga vurdu...

BURCU HANIM KENDİSİNE “YANLI OLDUN” DEDİ, ÇIK GİT BURADAN DEMEDİ

Burcu Hanım ile görüştüler. Kendisine, “Muhtarların bir çoğu seni istemiyor. Sen partili gibi davrandın. Bir partinin il başkanı gibi davrandın. Yanlı oldun. Bir muhtar yanlı olamaz.  Tarafsız olman lazımdı. Ben seninle çalışmak istemiyorum dedi. İstifa et istersen yönetiminden biri gelsin” dedi. Ama muhtarlarla toplantı yapılan yere girme gibi bir şey söylemdi. Davet etmedi gibi bir şey yok. Herkes telefonla davet edildi. Kendisi oradan çıkıp gitti. 

VALİ HANIM KENDİ ARAMIZDA ÇÖZELİM DEDİ BU SÜREKLİ HABER YAPTIRIYOR

Vali Hanım medyaya duyurulmasın dediği yerde sürekli “bana şunu yapıyorlar bana bunu yapıyorlar” diyor. Kendisi siyasileştirmeye çalışıyor. Vali ile belediye başkanını karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Bize valimiz değer veriyor. Valimizin talimatı var. Ama sabrımızı zorluyor. Bir dernek kurmak en yasal hakkımız gerekirse kurarız. Türkiye’de bir çok yerde 2-3 dernek var. Vali Hanım rica etti, bunu kendi aramızda çözelim dedi. Onun dediği günden bu yana kendisini sürekli haber yaptırıyor. 

HÜSEYİN ULUÇAY’DA GELSE SEZER KÜÇÜKKURT’TA GELSE İSTİFA EDECEKTİK 

Benim hiçbir siyasi görüşüm yok. 10 yıldır tüm siyasi partilere kapım açık oldu. Kim davet ettiyse oraya gittim. Benim burada her fikirden arkadaşlarım var. Ben herkesin oyları var bu yaptığı doğru değil. Kongreye 1 yıl var. Bir yıldır arkadaşlarımla istifa edecektik. Yönetimdeki muhtarlıklara bakın bir de dışarıdakilerine bakın. Onlara yapılan muhtarlıklara bakın bir diğerlerine bakın. Kendine yapılan muhtarlığa bakın. Tamamen adaletsizlik vardı. Bundan dolayı hoşnut değildik. Biz Uluçay’da gelse istifa gelse Sezer Küçükkurt’da gelse istifa edecektik. Valimizin hatırına o gün biz geri çekildik.” Özcan, istifa ederek merkez mahalle muhtarları ağırlıklı bir dernek kuracakları sinyalini verdi.  >>Egemen Toprak Çiçek'in Haberi.