İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Alper Yağcı, basın mensupları ile buluştu. Bu toplantıda konuşan Yağcı kendisini tanıtarak başladı, partinin kuruluşunda yer aldığını söyledi ve şöyle dedi: 

AK Partili Uluçay: Sokak hayvanları için mama üreteceğiz, barınma merkezi yapacağız AK Partili Uluçay: Sokak hayvanları için mama üreteceğiz, barınma merkezi yapacağız

-Trafik konusunda çok profesyonel çözümlerimiz var

Afyon’u büyük bir kasaba görünümden kurtararak ufku açık, insanların Afyonkarahisar’a dokunulmuş bir belediye yönetimi diyecekleri projelerle karşınıza çıkacağız. Bu projelerimizi sizlerle zamanla paylaşacağız. 2 gündür esnaf ziyareti yapıyoruz. Afyon’un bitmek bilmeyen en büyük yarası trafik. Bunlarla ilgili çok profesyonel çözümlerimiz var. 

-Kentsel Dönüşüm konusunda gönül rızası olmayan hiçbir işin içinde olmayacağız

Afyon’da kanayan yara haline gelen kentsel dönüşüm konusu var. Bunlarla ilgili insanımızla konuşup anlaşamadan insanımızın gönül rızası ile evet demeyeceği hiçbir işin içinde olmayacağımızı net bir şekilde ifade etmek istiyorum. Bence Afyonkarahisar 20 yıldır sosyal belediyecilikten uzaklaştı ve tamamen rant belediyeciliği haline geldi.  Zaferin başkentinde zafer inşallah iyilerin olacak. Bütün Türkiye’ye örnek bir belediyeciliği gösterme şansımız olacak. Afyon’da insanlarımızın değişim istediğini net bir şekilde görüyoruz. 

-Süper lig takımlarımızdan ortada eser kalmadı

20 yılın sonunda süper lig takımlarımızdan ortada eser kalmamış. Voleybol ve basketbol takımlarımıza kilit vurulmuş. Afyonspor’un durumu içler acısı. Gelinen durumda sanki muhalefet partisi gibi vaatle bu durumu geçiştiren mevcut iktidar ve mevcut belediye var. 

WhatsApp Image 2024-02-01 at 15.36.27

-Seçim dönemi dışında bu sokaklarda en çok kimi görüyorsanız ona destek verin

Afyonkarahisar’da artık değişim olması gerektiğinin farkındalar. Bir söz söylüyorum. Değişimden yana müthiş bir teveccüh var. Ben herkese şunu söylüyorum. Seçim dönemi dışında hangi mahallede bulunuyorsanız, hani iş yerinde bulunuyorsanız lütfen güvenlik kameralarına bakın. Seçim dönemi dışında adaylar arasında en çok kim bu sokaklarda dolaşıyorsa en çok kim sizinle aynı çileye ortak oluyorsa lütfen onu seçin. Bu inanın benden başkası değil. 5 yılda bir seçimden seçime sahalarda olan kişilerle Afyonkarahisar derdine çare bulamaz. Bizde bunun için kutuplaşmış siyaseti kenara bırakıyoruz. Bu dönem herkesi İYİ Parti belediyeciliğine bir hizmet etme şansı vermeleri için bizimle birlikte yol yürümeye davet ediyorum. 

Kaynak: -Egemen Toprak Çiçek’in Haberi.