AK Partili Ali Özkaya’dan galoş açıklaması: Çamurda yağmurda tarlaya sorunların çözümü için giden bir vekilim AK Partili Ali Özkaya’dan galoş açıklaması: Çamurda yağmurda tarlaya sorunların çözümü için giden bir vekilim

Gazeteci Nail Azbay, bugün kaleme aldığı "Afyon CHP'de kazan kaynıyor" başlıklı yazısında CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Afyonkarahisar ziyaretinde İş İnsanı Önder Artuk’un akaryakıt istasyonda karşılandığını kaleme almıştı. Artuk’un parti tabanında “milletvekili adayı olmak için partiye yaklaştığı” eleştirilerine muhatap olduğunu yazan Azbay, konuyla ilgili Önder Artuk ile görüştüğünü duyurdu.

ÖNDER ARTUK’TAN ÇOK NET AÇIKLAMA

Artuk'un vekil adaylığı konusunda net konuştuğunu söyleyen Azbay, bu görüşmeyi kendi X Hesabı üzerinden duyurarak şunları yazdı:  “Bugünkü köşe yazımda CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in İş insanı Önder Artuk’a ait akaryakıt istasyonundan karşılanmasını kaleme almıştım. ATSO Başkanlığı sürecinde yıldızı parlayan Önder Artuk’un her geçen gün CHP’ye yaklaştığını, İl Başkanı Faruk Duha Erhan’ın seçilmesi için her şeyi yaptığını, yerel seçimlerde de CHP’li bazı adayların kazanması için isim isim çalıştığını anlatmıştım. Önder Artuk’un parti tabanında ‘vekil adayı olmak için partiye yaklaşıyor’ şeklinde eleştirildiğinden de söz etmiştim.”

"PARTİDE ÇAY BİLE İÇMEDİ DİYENLER RAHAT OLSUN"

Önder Bey az önce aradı. Net konuştu. “Merkezimde siyaset yok” dedi. 11 sektörde faaliyetleri olduğunu, kendisinin istihdam hedeflerini tutturmak için çalıştığını söyledi. Önder Bey sözü şöyle noktaladı: “Benim için partide çay bile içmedi diyenler rahat olsun, ben partide defalarca çay içtim fakat benim merkezimde siyaset yok, endişeleri olanlar rahat olsun” >>Egemen Toprak Çiçek’in Haberi.