AK Parti’nin ilçe ve beldelerde adaylarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Herkes bu hafta isimlerin açıklanacağını bekliyordu. Ancak şu ana kadar bir açıklama gelmedi. Gazeteci Nail Azbay, X Hesabı üzerinden bu konuyla ilgili aldığı son bilgileri aktararak şunları söyledi:

-Bu hafta açıklanmayacak

AK Parti’nin Afyon’daki ilçe ve belde adayları ne zaman açıklanacak? Şu anda kamuoyunun en çok merak ettiği konu bu. Bu soruyla ilgili her gün çok sayıda telefon alıyorum. Hafta başında gelen bir bilgiye göre Cuma gününe kadar yani bugüne kadar adaylar açıklanacak ve Pazar günü Aile Bakanı Mahinur Hanım’ın katılımı ile bir aday tanıtım töreni yapılacaktı. Ancak dün akşam iki ayrı noktadan gelen bilgiye göre bugün bir açıklama olmayacak, dolayısı ile Pazar günü de aday tanıtım töreni olmayacak. 

-Pazartesi ya da Salı Günü…

Son bilgi şu… Adayların açıklamasının Pazartesi ya da Salı günü yapılacağı Çarşamba ya da Perşembe günü de aday tanıtım töreninin yapılacağı konuşuluyor. Aday gösterilmeyen kişilerin başka partilerden aday olup bir kriz yaratmamaları için açıklamanın geciktirildiği kulislerde konuşuluyor.

- Sandıklı, İscehisar, Sinanpaşa, Şuhut'ta sürpriz mi olacak? 

Sandıklı, İscehisar, Sinanpaşa ve Şuhut bölgelerinde sürpriz mi olacak yoksa mevcut adaylarla devam mı edilecek yeni haftanın başında göreceğiz.

CHP’li Burcu Köksal’dan AK Parti’nin mitingine katılanlara mesaj CHP’li Burcu Köksal’dan AK Parti’nin mitingine katılanlara mesaj

Kaynak: Egemen Toprak Çiçek'in Haberi.