İYİ Partili Olgun'dan Uluçay'a sert tepki: "Dün PKK ile oturanlar bugün milleti kandırmaya kalkmasın" İYİ Partili Olgun'dan Uluçay'a sert tepki: "Dün PKK ile oturanlar bugün milleti kandırmaya kalkmasın"

Türkiye 31 Mart seçimlerine kilitlendi. Bu kapsamda kamuoyunda masa başında güven vermeyen pek çok anket yapılıyor. Afyon Postası bu noktada sahanın nabzını tutmak için sayaçlı seçim anketi yapmaya devam ediyor. Şehir merkezinden sonraki sayaçlı seçim anketinin bir sonraki durağı Katlı Kapalı Pazar Yeri oldu. 

Kim Belediye Başkanı Olsun?

Burada halka şu isimler verilerek kimi belediye başkanı olarak görmek istedikleri soruldu.  AK Parti’nin adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, CHP’nin adayı Burcu Köksal, MHP’nin adayı Sezer Küçükkurt, İYİ Parti’nin adayı Alper Yağcı ve Dr. Mahmut Koçak…

Kaç Kişi Katıldı?

Sayaçlı yüz yüze seçim anketi Kapalı Pazar Yerine gelen vatandaşlara rastgele mikrofon uzatılarak yapıldı. Yaklaşık 100 kişiye mikrofon uzatıldı ancak ankete 50’den fazla kişi katıldı.  

Şaşırtan Sonuç…

Ankete katılanların yüzde 31’i AK Parti’nin adayı Hüseyin Ceylan Uluçay’ı belediye başkanı görmek istediklerini söyledi. Köksal’ı yüzde 25.9 ile CHP’nin adayı Burcu Köksal takip etti. Üçüncü sırada ise yüzde 20.7 ile kararsız ya da tercihini söylemek istemeyenler yer aldı. Mahmut Koçak yüzde 15.5, Sezer Küçükkurt yüzde 5.2, Alper Yağcı ise yüzde 2 oranında oy aldı. 

Whatsapp Image 2024 02 01 At 17.38.09

Anketi İzlemek İsteyen Buradan İzleyebilir

Muhabir: Kudret Kuş'un Haberi.