AK Parti İnsan Hakları Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven'in Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde başlayan 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Görüşmeleri hakkında yapmış olduğu basın açıklaması şöyle:

"AK Parti olarak yola çıktığımız ve nihayetinde teveccühünü kazandığımız Yüce Milletimizle beraber bugüne kadar çok büyük işler başardık. Yarım asırı aşkın bir süredir milletimiz üzerine oynanan vesayet, sefalet gibi oyunları kısa bir süre içerisinde bozarak gözümüzü diktiğimiz hedefler doğrultusunda hızla üretmeye ve kendi sağlam adımlarımızı atmaya başladık. Bir yandan birbirinden özel ve benzersiz yerli üretimler sürerken bir yandan milletimize ardı ardına kurulan tuzakları bozarak yolumuza devam ettik. 15 Temmuz hain darbe girişiminde Yüce Milletimizle birlikte büyük bir sınav verdik ve bu sınavı büyük bir bedel ödeyerek kazandık. 15 Temmuzun ardından hiç durmadan ve hatta planladığımız projelere hız kazandırarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde ve Cumhur İttifakı ile atılıma geçtik. Bu kısa zaman aralığında bile AK Parti'den önceki dönemde nereye gittiği dahi belli olmayan kaynaklar ile neler  yapılabileceğini bir kez daha tüm milletimizle birlikte bizler de görmüş olduk. Dünya ekonomilerini derinden sarsan covid-19 pandemisinin getirdiği ekonomik sıkıntılarıda şu ana kadar aştık ve önümüzdeki dönemlerde Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği desteklerle aşacağız”

Bu minvalde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görüşmeye başladığımız 2022 Yılı Merkezi Bütçe Kanunu Görüşmeleri'nin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milletimizden aldığımız yetki ve milletimizin bütçesi ile yine bundan sonra da milletimizin yararına ve ülkemizin hayrına işler yapmayı sürdüreceğiz. İnandığımız bu yolda ve koyduğumuz hedefler doğrultusunda bizleri yalnız bırakmayan Yüce Milletimize teşekkür ediyorum."