Başkan Burcu Köksal’a flaş sorular: Mühendisi ot yolmaya, mimarı otoparka mı sürdünüz? Başkan Burcu Köksal’a flaş sorular: Mühendisi ot yolmaya, mimarı otoparka mı sürdünüz?

Telefon görüşmesinde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Geçtiğimiz dönemde sizlere daha iyi konutlarda oturma ve barınma sağlamak amacıyla bir adım atıldı. Lakin bazı kesimlerin yanlış yönlendirmeleri ve adeta bu projenin gerçekleştirilmemesi için veryansın etmeleri dolayısıyla projemize başlanılamadı. Kıymetli Afyonkarahisarlılar devletimiz vatandaşına karşı elbette fedakârlık yapmak durumundadır. Bu durumda vatandaşımız da mutlu olacaktır. Önceki dönem bakanımız Murat Kurum tüm Türkiye’de kentsel yenileme yapılmasını destekleyen bir arkadaşımız. Bu noktada acaba ne yaparız da vatandaşımıza daha sağlıklı daha konforlu ve güvenilir bir konut imkânı sunarızın gayretinde oldu. Kendisi her zaman depreme dayanıklı evleri en iyi şekilde nasıl inşa ederizin derdinde oldu. Bizlerde 31 Mart yerel seçimleri sonrasında Hüseyin Ceylan Uluçay Başkanımızla birlikte bu işin başına tekrardan geçerek en doğru şekilde kentsel yenileme çalışmalarını gerçekleştiririz.

Whatsapp Image 2024 03 29 At 1.01.56 Pm

Maddi olarak vatandaşımıza yük yüklemeden...

Maddi olarak vatandaşımıza yük yüklemeden tertemiz konforlu ve depreme dayanıklı evlerin anahtarlarını sizlere teslim ederiz. Afyonkarahisar’da bu projeyi sizlere layıkıyla sunarak anahtarlarınızı teslim edecekte Hüseyin Ceylan Uluçay başkanımızdır. Hiç şüpheniz olmasın. Bakanlığımızla gerçekleştireceği iş birliğiyle de sizleri memnun edecek şekilde bu konutları yapar.

Whatsapp Image 2024 03 29 At 1.01.56 Pm 2

Kentsel yenileme ile ilgili destek isteyen tek bir CHP’li görmedim

Şunu da belirtmek isterim ne önceki bakanlık dönemimde ne de şimdi bir tek Cumhuriyet Halk Partili çıkıp da kentsel dönüşüm yapalım mı demedi. Kentsel yenileme ile ilgili destek isteyen tek bir CHP’li görmedim. Onlar sadece konuşarak yaygara yaparak kentsel yenilemeyi istismar ederler. Sonra da bırakır giderler. Ben Afyonkarahisarlı kardeşlerime bir kez daha söylüyorum Afyonkarahisar’da kentsel yenileme yapacak tek kişi Hüseyin Ceylan Uluçay’dır tek parti de AK Parti’dir” dedi.