AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir'in Afyonkarahisar programına eşlik eden Özkaya, Afyonkarahisar Merkezde teşkilat mensupları ile birlikte esnaf ziyaretlerinde bulundu. 

Sayısız hukuki reform gerçekleştirdik

Ayşe Keşir ile birlikte esnafın istek ve taleplerini dinleyen Özkaya, burada "AK Parti hükümetleri döneminde kadın hakları, kadın-erkek eşitliği, kadınların eğitime, iş hayatına ve karar mekanizmalarına eşit ve etkin katılımı, istihdamı, sosyal güvenliğinin ve siyasi temsilinin güçlendirilmesi, kadına yönelik şiddetin önlenmesi gibi başlıklarda sayısız hukuki reform gerçekleştirdik. Tabii bu reformların en başında da Anayasada veya kanunlarda yasak olmamasına rağmen bir takım yan mevzuatlarla haksız uygulamalarla CHP zihniyetine karşı yürütülen başörtüsü yasaklarının kaldırılması ve kadınlara bu konuda özgürlükler getirilmesi konusu gelmektedir” dedi. 

CHP'nin aynı yasakçı düşüncesi devam ediyor

Sözlerinin devamında ana muhalefet partisi CHP’ye yüklenen Milletvekili Özkaya, “CHP zihniyetinin hiçbir zaman değişmedi. Aynı yasakçı düşünce yapısını şu anda da koruyorlar. Fakat halkımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti hükümetlerine gösterdiği üstün teveccüh ile bu yasakçı ve baskıcı anlayışa karşı dik durulabiliyor.” ifadelerini kullandı. Konuşmasının devamında CHP zihniyetinin imkan bulabilecekleri takdirde aynı baskıları ve yasakları yaşatmaktan geri durmayacaklarına inandığını ifade etti. 

Çay'daki üç belediyede de AK Parti bayrağı zafere taşınacak

Daha sonra Çay Belediye Başkanı Hüseyin Atlı tarafından hizmete kazandırılan Millet Kafe’nin açılışına katılan, Çay ilçesinde bulunan üç belediyenin üçünde de 31 Mart akşamı AK Parti bayrağının zafere taşınacağından emin olduğunu ifade eden Milletvekili Özkaya “Hüseyin Atlı Başkanımız ilçemizde geçtiğimiz 5 yılda çok güzel hizmetler yaptı. Şimdide ilçemize kazandırdığı bu güzel tesisin “Millet Kafe” nin açılışını yapıyoruz. Yeşil Çaylı hemşehrilerimizde göstermiş oldukları teveccüh ile Hüseyin Başkanın 5 yıl daha göreve devam edeceğini gayet açık bir şekilde gösteriyor. Buradan tüm Çaylı hemşehrilerime teşekkür ediyor ve 31 Mart akşamı Çayda bulunan 3 belediyenin 3 ünüde alarak yola devam edeceğimize inanıyorum” dedi. 

DEM hakkında tek söz edemeyenler Afyon'da başkasına dönüşüyorlar

Açıklamasının devamında CHP’yi hedef alan Milletvekili Özkaya, “Biliyorsunuz ki Çay ilçemiz ve ilimiz hamdolsun kahraman askerlerin, muhafazakar, milliyetçi insanların diyarıdır. Oysa bakıyoruz ki Meclis’te DEM’liler hakkında tek söz edemeyenler Afyonkarahisar il sınırlarına girince bir anda başka bir kimliğe bürünüyorlar, biz Afyon Belediyesine DEM'lileri sokmayacağız, DEM'lilerle yönetmeyeceğiz diyorlar. Yahu Afyonda öyle bir durum mu varda birdenbire bunlarla piyasa çıkıyorsun, Afyonda DEM’in oyu kaçta burada bu söylemlere sığınıyorsun? 

Soruyorum size Afyonkarahisarlı Aziz Hemşehrilerim, hepimizin hafızalarında olan HDP’li vekiller CHP’ye Mustafa Kemal'in itleri derken, bunlar mecliste değil miydi? PKK sizi tükürüğü ile boğar derken bunlar Milletvekili değil miydi? 

AK Partili Yurdunuseven: Afyon için faydalı tüm hizmetlerde her zaman yanlarında olacağız AK Partili Yurdunuseven: Afyon için faydalı tüm hizmetlerde her zaman yanlarında olacağız

Afyonkarahisar’a gelince nerden çıkıyor bu söylemler, niye bu iki yüzlü siyaset yürütülüyor ? Demek ki hesap başka. Hesap siyasi oy dolandırıcılığı. CHP bu sözlerinde ciddiyse samimiyse hodri meydan CHP’li olan belediyelerden çıkarın PKK’yı da görelim. Afyonkarahisar’da bile göstermelik azıcık bir şey dedi diye CHP Genel Merkezi bir taraftan yalan dolan bir şeyler diyor, bir taraftan İstanbul’da  Ekrem meydanlarda fırça atıyor. 

Siyaseti Ankara’da bırakmadın, sana bıraktırdılar, Özgür sildi seni

Afyonkarahisar’da CHP’nin oy alamayacaklarını gördükçe çıkıp yeni icatlar buluyorlar. Son olarak çıkmışlar “Siyaseti Ankara’da bıraktım bir tek ay yıldızlı rozetim var, bununla bu memlekete hizmet etmek istiyorum” demişler. Bir kere şu konuya açıklık getirelim, sen siyaseti Ankara’da bırakmadın sana bıraktırdılar. Kemal’i destekledin, o gidince Özgür sildi seni. Geçen gün de hepimiz gördük meydanda, Ekrem de kovdu seni orada. Şimdi amaç ne? Amaç belli, Afyonkarahisar’da benim milliyetçi muhafazakar insanlarımı milliyetçi söylemlerle kandırıp da belediye başkanlığını kurtarırım hesabındasın ama nafile uğraşıyorsun, Afyonkarahisar’dan CHP ye oy çıkmaz, Afyonkarahisarlı olan biteni gayet iyi görüyor. 

Afyonkarahisarlının Allah’ın izni ile bunlara geçit vermeyeceğini gördükleri için herhalde CHP rozetinden utanıyorlar bir tek Ay Yıldızlı rozetim var diye dolaşıyorlar? Soruyoruz utanıyor musunuz CHP rozetinden de bir tek Ay Yıldızlı rozetin arkasına saklanıyorsunuz?” dedi.