AK Parti Afyonkarahisar milletvekili Dr. Hasan Arslan dün TBMM'de söz alarak bir konuşma yaptı. Arslan konuşmasında "Cumhuriyetin kazanıldığı topraklarda yetişen bir kardeşiniz olarak cumhuriyetin 100. Yılı nedeniyle söz almış bulunuyorum; 29 Ekim 1923'de başlayan rejim değişikliği birinci asrını tamamlamış, Türkiye Yüzyılı vizyonu ile ikinci asrına adım atmıştır. Türkiye Yüzyılı öylesine bir söylem olmamakla birlikte cumhuriyetimizin ikinci asrına damga vuracak, içerisinde savunma sanayinden, havacılığa, otomotiv sanayinden uzay sanayine kadar ülkemizi dünya üzerinde her alanda en iyi seviyeye çekme yüzyılıdır. Bu çalışmalar da seçim bölgem Afyonkarahisar ve merkez dahil 18 ilçesinde hayranlıkla takip edilmekte ve Afyonkarahisar halkında büyük bir heyecan uyandırmaktadır" dedi. 

AK Partili Ali Özkaya’dan flaş açıklama: Kimseye ‘seni aday yapacağız’ sözü vermedik AK Partili Ali Özkaya’dan flaş açıklama: Kimseye ‘seni aday yapacağız’ sözü vermedik

"Rahmet ve minnetle anıyorum"

Arslan sözlerini, "Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği müddetçe, inşallah 29 Ekim 1923'de yakılan o özgürlük ve hürriyet ateşi kıyamete kadar yanacaktır. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum" ifadeleri ile noktaladı. >>Sılanur Kara’nın Haberi.