AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Afyon Postası’nda Gazeteci Nail Azbay’ın Bağımsız Oda programının konu oldu. Özkaya programda belediye başkan adayları Hüseyin Ceylan Uluçay’ın emeklilere vaat ettiği 1000 TL ödeme ve evlenecek belediye çalışanlarına ödenecek 100 bin TL’nin kaynağını açıkladı. Özkaya şunları söyledi: 

-Emeklilere 1000 TL ve evlenecek belediye çalışanlarına 100 bin TL nasıl verilecek? 

Belediyede çalışanlara nasıl 100 bin TL verecek. 18 ve 30 yaş grubundaki belirli gelirin altında olan insanlara verecek. Bu toplu iş sözleşmesinde mümkün olan bir şey. Türkiye’nin değişik alanlarında AK Partili belediyelerimiz bun yapıyor. Sayı belirli. Miktar belirli. Kaynağı olan bir para. Belediyemizden emeklilere verilecek para doğalgaz gibi su gibi, belediyenin yatırımlarından yararlanan kısımlardan almama şeklinde… Onlara parayı verecek. O paralar belediyenin giderlerinde harcanacak. Bu hesap edildi verilebilir bir para. Biz neden 5 bin TL demiyoruz 1000 TL diyoruz. Belediye maaşları ile ilgili Hüseyin Bey çok iyi bir hazırlık yapıyor.Burada 2600 kişi çalışıyor. Biz ne kadar verebiliriz, bütçemizi en üst noktada zorlayarak kardeşlerimize ne verebilir. Bunun rakamını çalışıyor. Kendisi bunu açıklayacak. Birde yatırımların önemli bir kısmının merkezden ekstra bütçe aldığınızda kendinize daha fazla kaynak geliyor. Cumhurbaşkanlığımızdan bakanlıklarımızdan çok ciddi bağışlar aldık. İş yapacaklara devletten her zaman para var.

-Sezer Bey’e o sözü yakıştıramadım

MHP adayı Sezer Küçükkurt’un, “düğünlerine gidip 100 lira takmayacakları insanlara, yüz bin TL destek vaat ediyorlar” sözünü de değerlendiren Özkaya, “Sezer Bey, Gazeteci olarak çok sevdiğim birisi. Doğrusu o sözü kendisine yakıştıramadım. Hüseyin Ceylan Uluçay bunu söylemek istemez. Hüseyin Bey gibi cömert insan tanımadım. Biz Kırıkhan’a gittik. Deprem bölgesine 1 ay kaldık. Hüseyin Bey kendi fabrikasından kavurma, döner, et gibi bir kamyon malzeme götürdü. Her gün insanlara et yemeği verdi. Kimseye bunu söylemedi. Hüseyin Bey’in 100 TL değil çok daha büyük bağış yaptığını bilenler biliyor. Sezer Bey’in bunu eleştirmesine şaşırdım. Belediyenin bir personelini mutlu etmesini, motive etmesinden daha güzel ne olabilir ki?” dedi. 

AK Partili Ali Özkaya: Bu bayram hüzün karları bizim dağımıza yağdı AK Partili Ali Özkaya: Bu bayram hüzün karları bizim dağımıza yağdı

Ali Özkaya'nın Sezer Küçükkurt'a göndermesinin yer aldığı video...