Başkan Burcu Köksal’ın makam odasında böcek araması yapan iki şirketin sahibinin ifadesi ortaya çıktı. 

Güvenlik şirketi sahibi Saltuk Savaş Dolu’nun ifadesi şöyle: 

Afyonkarahisar belediye binasında güvenlik araması yapmak üzere anlaştık

15/04/2024 tarihinde ... kendisini Aykut olarak tanıtan şahıs beni aradı. "seni Yüntaş şirketinin genel müdürü Kemal Beyle tanıştaracağım" dedi. Daha sonra ... kendisini Kemal olarak tanıtan şahıs aradı, üçlü konferans görüşmesi yaptık. Belediye binasında güvenlik araması yapmak istediklerini ... söylediler. 17/05/2024 tarihinde Afyonkarahisar belediye binasında güvenlik araması yapmak üzere anlaştık. 16/04/2024 günü ... Afyonkarahisar'a geldim ve Yüntaş şirketinde Kemal beyle buluştuk. ... 17/04/2024 günü sabah da iş arkadaşım Armağan Zeren Afyonkarahisar'a geldi. Birlikte Yüntaş'ta buluştuk. Akabinde aynı gün saat 13.20 sıralarında Kemal, Armağan ve ben belediye binasına geçtik. 

2 saat boyunca arama yaptık, bir cihaz bulamadık

Yanımızda bulunan siyah tekerlekli valiz içerisinde spekturum analizör, termal kamera, sinyal dedektörü, teleskop kamera bulunuyordu. Yaklaşık 2 saat boyunca belediye başkanının makam odasında ve bir başkan yardımcısının odasında elektronik ve teknik güvenlik kontrolü çalışması yaptık. Arama çalışmamızda başkanın makam odasında ve başkan yardımcısının odasında ortam dinleme ve izleme yapma kabiliyeti olan herhangi bir cihaz ya da materyal bulamadık. 

20 yıldır bu işi yaparım, cihaz olsa mutlaka bulurduk

Yaklaşık 2 saat boyunca makam odasında arama yaptık, her yeri aradık. Yaklaşık 20 yıldır bu işi yaparım. İçeride herhangi bir böcek ya da casus dinleme cihazı bulunması halinde mutlaka tespitini yapardık. Sadece belediye binası içerisinde bizim de kullanmış olduğumuz asansör içerisinde bir adet kamera olduğunu binadan ayrıldığımız sırada fark ettik. Asansör içerisindeki kamera kayıt cihazına herhangi bir müdahalemiz olmadı. Sadece Kemal beye asansör içerisinde kamera olduğunu ilettik. Arama sırasında herhangi bir cihaz bulamadığımızın bilgisini Kemal Beye verdik. Burcu Köksal ile hiç görüşmedik.

Türk Eğitim-Sen Afyon Şube Başkanı Demirci: "Büyüyerek yolumuza devam ediyoruz" Türk Eğitim-Sen Afyon Şube Başkanı Demirci: "Büyüyerek yolumuza devam ediyoruz"

“Böcek bulundu denilerek paylaşılan videonun olduğu yerden hiçbir şey bulmadık”

Bildiğim kadarıyla asansör herkesin ortak olarak kullandığı asansördü. Makam odasında arama sırasında yanımızda Yüntaş şirketininin müdürü Kemal bey dışında açık kimlik bilgilerini bilmediğim 7-8 kişi vardı. .... İnternet haber kaynaklarında asansör ve makamdan kamera çıktığına dair haberler içeriklerindeki video görüntülerini izledim. 14 saniyelik video görüntüsünde; böcek olduğu iddia edilen yerde siyah elektrik bantları bulunuyordu. Orada herhangi bir cihaz bulunmadı. Delik siyah elektrik bantlarıyla kapalıydı ancak biz bantları söktük. Hatta 14 saniyelik görüntüde içeride bulunan şahıslar ben, Armağan bey ve Kemal beydir. Arama yaptığımız esnada görüntüleri kimin çektiğini bilmiyorum. Görüntüler bilgimiz dışında çekildi. Biz de mağdur olduk. Oda içerisindeki tadilat biz güvenlik araması yaptıktan sonra başlamış. Arama yaptığımız esnada odada tadilat başlamamıştı....." 
**
Armağan Zeren isimli bir başka şirketin sahibi de benzer ifadeler vererek şunları söyledi: 

“Arama sırasında herhangi bir cihaz bulamadığımızın bilgisini verdik”

Yaklaşık 24 yıldır bu işi yaparım. İçeride herhangi bir böcek ya da casus dinleme cihazı bulunması halinde mutlaka tespitini yapardık. Sadece belediye binası içerisinde bizim de kullanmış olduğumuz asansör içerisinde bir adet kamera olduğunu binadan ayrıldığımız sırada fark ettik. Asansör içerisindeki kamera kayıt cihazına herhangi bir müdahalemiz olmadı. Sadece Kemal beye asansör içerisinde kamera olduğunu ilettik. Arama sırasında herhangi bir cihaz bulamadığımızın bilgisini Kemal Beye verdik. 

Güvenlik araması için 66 bin TL üzerine anlaştık, faturayı YÜNTAŞ’a kestik

Güvenlik araması karşılığında Yüntaş firmasına danışmanlık hizmet bedeli adı altında 66.000 TL bedelli bir fatura kestik. Ödeme bana ait Zeren Güvenlik Danışmanlık Şirketine yapıldı. İnternet haber kaynaklarında asansör ve makamdan kamera çıktığına dair haberler içeriklerindeki video görüntülerini izledim. 14 saniyelik video görüntüsünde; böcek olduğu iddia edilen yerde siyah elektrik bantları bulunuyordu. Orada herhangi bir cihaz bulunmadı. Delik siyah elektrik bantlarıyla kapalıydı ancak biz bantları söktük. 

“Görüntüler bilgimiz dışında çekildi, Biz de mağdur olduk”

Hatta 14 saniyelik görüntüde içeride bulunan şahıslar ben, Saltuk bey ve Kemal beydir. Arama yaptığımız esnada görüntüleri kimin çektiğini bilmiyorum. Görüntüler bilgimiz dışında çekildi. Biz de mağdur olduk. Oda içerisindeki tadilat biz güvenlik araması yaptıktan sonra başlamış. Arama yaptığımız esnada odada tadilat başlamamıştı. Yaptığımız arama sırasında görüntü kaydı almadık. Herhangi bir fotoğraf çekmedik. Tutanak tutmadık ... "

>>Kudret Kuş'un Haberi