3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları ekibi ve Merkez ilçe ortaklaşa şehrimizdeki engellileri ziyaret turuna çıktı. Beyazay, Otizmliler, AFDİDAR, Sakatlar, MS Hastaları, Ağır Düzeyde Zihinsel Engelliler, Konuşma ve İşitme Engelliler ve Altı Nokta Körler Dernekdlerini ziyaret eden heyet, dernek başkanları ile birlikte yönetim kurulu üyelerini engelliler günü dolayısıyla ziyaret etti. 

Teşkilatlar tam kadro sahada ziyaretlere çıktı

Ziyaretlere İl Sosyal Politikalar Başkanı Sultan Betül Erişen, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Mehmet Ali Tekik, İl Yönetim Kurulu üyeleri Muharrem Çelikbaş, Seyhan Kılıçaslan, Ramazan Sarıkaya, Gençlik Kolları ekibinden Murat Ege, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, yönetim kurulu üyeleri Abdullah Sağlam, Ahmet Yağdıran, Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyesi Harika Kılıç katıldı. 

“Başarıları ile bizleri gururlandırıyorlar”

Ziyaretlerin akabinde bir açıklama yapan İl Sosyal Politikalar Başkanı Sultan Betül Erişen, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün tüm dünyada engellilerin yaşam kalitesini yükseltecek, hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımların atılmasına vesile olmasını dilediğini kaydetti. Erişen mesajında şu ifadelere yer verdi; Engelli kardeşlerimiz, AK Parti iktidarlarında hayatın tüm alanlarında yer alarak toplumun ayrılmaz bir parçası olmuştur.  Bunun en net örneğini isim isim verecek olursak; Meryem Betül Çavdar, Münevvere Yılmaz, Kübra Saltık ve Murtaza Bekan Anıl’dır. Engelli kardeşlerimiz görüldüğü üzere elde ettikleri nice başarılarla bizleri gururlandırmaktadır.

“Engellilere yönelik fiziki ve mevzuat çalışmaları en çok AK Parti döneminde yapılmıştır”

“AK Parti hükümetleri olarak engelli insanlarımızın sorunlarının çözümünü önceliklerimiz arasında gören bir anlayışla çalışıyoruz” diyen Erişen sözlerine şöyle devam etti; Engelli vatandaşlarımız için fiziki engelleri kaldıracak en büyük yatırımlar Cumhuriyet tarihi boyuna AK Parti hükümetleri tarafından hayata geçirilmiştir. Sadece fiziki değil mevzuat çalışmaları da yine bizim hükümetlerimiz döneminde yapılmıştır. Biz AK Parti’nin neferleri olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve İl Başkanımız Hüseyin Ceylan Uluçay’dan aldığımız destekle büyük bir gayret ve azimle engelli bireylerimizin lehine olacak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumda engellilere yönelik farkındalığın artmasına ve daha fazla sorumluluk alınmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Öte yandan Afyonkarahisar merkez dahil 18 ilçedeki AK Parti teşkilatının tamamı sorumluluk alanları içerisinde bulunan engelli bireylerin STK’ları ve ailelerini etti.