banner16

banner15

banner153

Mısırlıoğlu: İktidarın küçük ortağının il başkanı AFJET avukatlığına soyunmuş

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunarak, İktidarın küçük ortağının İl Başkanı ‘Şeker Fabrikalarına yetkililer el atmalı’ demiş. Günaydın Başkan. Şeker Fabrikaları peşkeş çekilirken siz neredeydiniz. Biz meydanlarda satmayın diye bağırırken siz nerelerdeyiz. Bunun böyle olacağını biz defalarca haykırdık ama size laf anlatamadık.” dedi.

SİYASET 22.03.2022, 15:51
banner18

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nun Afyonkarahisar gündemine dair açıklamaları şöyle;

Afyonkarahisar’ın birinci partisiyiz, Allah’ın izniyle yapılacak erken veya zamanındaki seçimlerde Afyonkarahisar’ı şaha kaldıracağız. Tüm milletvekilliklerine talibiz. Bütün belediyeler talibiz. Her yere aday olacak birbirinden kıymetli binlerce dava arkadaşımız var. Allah’ın izniyle geldikleri gibi gidecekler. İYİ Parti kadroları iyiler hareketi gelecek Türkiye’nin mimarı olacaklar.

“İKTİDARIN KÜÇÜK ORTAĞININ İL BAŞKANI AFJET’İN AVUKATLIĞINA SOYUNMUŞ”

Başkan Mısırlıoğlu: “İktidarın küçük ortağının İl Başkanı ‘Şeker Fabrikalarına yetkililer el atmalı’ demiş. Günaydın Başkan. Şeker Fabrikaları peşkeş çekilirken siz neredeydiniz. Biz meydanlarda satmayın diye bağırırken siz nerelerdeyiz. Bunun böyle olacağını biz defalarca haykırdık ama size laf anlatamadık.” dedi.

Mısırlıoğlu: “Geçtiğimiz basın toplantısında halkımızın şikâyetlerini dile getirdik. Vatandaşımızın AFJET’in sorumsuzluğu yüzünden ısınamadığını ifade ettik. İktidarın küçük ortağının il başkanı yine bu konuda da suçluyu bulmuş ve AFJET’in avukatlığına soyunmuş. Efendim onlara göre her zaman her olumsuzlukta suçlu muhalefet. Ukrayna Rusya savaşını muhalefet çıkardı, suçlu muhalefet. Akaryakıt fiyatları üç katına çıkar suçlu muhalefet, Ayçiçek yağı zamlanır suçlu muhalefet, Döviz fiyatları pik yapar suçlu. AFJET konusunda da suçlu muhalefet. AFJET’in paralarını biz har vurup harcadık, oraya buraya harcadık ve yatırım yapamadık. Elektrik kesintilerinde gerekli önlemi alamadığımız için ısı veremiyoruz. Ne muhalefetiz be kardeşim, bu sene bizim yüzümüzden kış sert geçiyor, yeterince ısıtamıyoruz özür dileriz.” dedi.

“KAYAK TAKIMLARIMIZI HAZIRLADIK BEKLİYORUZ”

Başkan Mısırlıoğlu: “Bu sözü biz vermedik. 2018 yılında Sayın Bakanımız; ‘Müjde, Kumalar Dağına Kayak Merkezi yapıyoruz’ dedi. Bizde o söze istinaden sizler gibi kayak takımlarımızı hazırladık bekliyoruz. Aradan 4 yıl geçti, kayak takımları çürümeye başladı. Kayak Merkezi hayal oldu. Tabi Kumalar Kayak merkezinin yapımını da muhalefet engelledi. Tıpkı İnaz’a gelecek deniz gibi. Biraz tutarlı olun, yapılamayacak hayali vaatler vermeyin. Siz daha 22 kilometrelik Afyon –Şuhut yolunu bitiremediniz.. Bu yolda meydana gelen kazaların, can kayıplarının, maddi zararın haddi hesabı yok. Afyon Kaymağı gibi dediğiniz yolların durumu ortada. Meşhur Kent Müzesi yıllardır yapılacak. Milyarlar harcanarak yapılan Akarçay kokudan geçilmiyor ve temizleyeceğiz diye vatandaşın parasını harcıyorsunuz.” dedi.

“ZAFER HAVALİMANI YAPILAN EN BÜYÜK HATALARDAN BİRİDİR”

Mısırlıoğlu: “Zafer Havalimanı son dönemde yapılan en büyük hatalardan bir diğeridir. Havalimanında verilen garantilerin gerçekleşme oranı çok düşük kalıyor. İnsan yanılır, yanılır da yüzde 3-5 yanılır kardeşim. 2012-2020 yılları arasında havalimanında verilen garantilerin toplam yükü 51,3 milyon avro. Bu garantinin 2,7 milyon avrosu gerçekleşmiş. Aradaki 48,6 milyon avroyu vatandaşımız ödedi. Bölgedeki Uşak ilinde hâlihazırda 1998 yılından beri faaliyet gösteren bir havalimanı bulunmaktadır. Salgından önce İstanbul’a haftanın belirli günlerinde uçuş yapılan Uşak Havalimanı salgın döneminde kapatıldı, Çünkü garanti ödemesi yok. Sizler uçun da garanti ödemesi düşsün diye beklenen Zafer Havalimanı açık. Benzer biçimde Afyonkarahisar’a 126 km ve Kütahya’ya 76 km mesafedeki Eskişehir’de de bir havalimanı bulunmaktadır. Afyon’un Uşak Havalimanına uzaklığı 105 km, Zafer Havalimanına uzaklığı ise 63 km’dir, Tek derdimiz aradaki 42 km miydi. Bir taraftan uçacak insanımız yok, diğer taraftan da uçacak insanlarımızın parası yok.” dedi.

“BU HAVALİMANINI FUARLARA EV SAHİPLİĞİ YAPSIN DİYE Mİ YAPTINIZ?”

Mısırlıoğlu: “Şimdi Zafer havalimanı 29-30 Mart 2022 tarihlerinde düzenlenecek olan Sinerji ve İş Geliştirme Fuarı’na ev sahipliği yapacak. Efendiler siz bu havalimanını Fuarlara ev sahipliği yapsın diye mi yaptınız. Madem Havalimanı olarak kullanmayacaksanız Fuar merkezi, kongre merkezleri yapsaydınız. Taşıma suyla bu gemi yürümez.”

“AYNI MASALI AKP MİLLETVEKİLLERİNDEN DUYACAKSANIZ, SAKIN ŞAŞIRMAYIN”

Mısırlıoğlu: “21 Mart 2019 tarihinde Nevruz kutlamalarında AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya, Afyon askeri havaalanının sivil trafiğe açılması için yaptıkları girişimlerden olumlu sonuçlar aldıklarını belirterek “Emirdağlı gurbetçilerimizin en kısa zamanda Afyon uçuş gerçekleştireceklerdir” müjdesini verdi. Tarih 22 Mart 2022 aradan 3 yıl geçti. Her verdiğiniz söz gibi buda yalan oldu. Bu vaat bir seçim yalanı idi. Yakında yeni bir seçim geliyor. Yine aynı masalı AKP Milletvekillerinden duyacaksanız, sakın şaşırmayın.”

“SARI OTOBÜSLERİN SEFER ARALIKLARI SESSİZ SEDASIZ DEĞİŞİYOR”

Mısırlıoğlu: “Vatandaşımızın çilesi bitmiyor. Halkımızın tabiri ile Sarı otobüsler, halk otobüslerinin sefer aralıklarının sessiz sedasız değiştirildiği iddia ediliyor. Bir vatandaşımız tam 50 dk durakta beklediğini  otobüsün gelmediğini belirtti. Yine iddia ediyorlar ki bu sefer aralıklarının uzaması Şoförler odası seçiminden sonra olmuş. Eğer doğruysa ve  özellikle vatandaşımız dolmuşa binsin diye bu uygulama yapılıyorsa, ayıptır, günahtır. Vatandaşımız evine ekmek götürebilmek için çabalarken, beş kuruşun hesabı yaparken siz onu mağdur ediyorsanız, bu vebalin altından kalkamazsınız.”

“İŞÇİNİN ALIN TERİNDEN BAHSEDENLER BU GÜN AKILLARINCA İŞÇİLERİMİZİ CEZALANDIRIYOR”

 Mısırlıoğlu: “Çalışanımızın Hakkı, Bizlerin Emanetidir” diyen Sayın Belediye Başkanımız Aralık ayında süresi biten toplu iş sözleşmesini imzalamıyor. İmzalamamak için direniyor. Belediye çalışanları “Başkanımız kendisine oy vermedik diye bizi cezalandırıyor” diye iddia ediyorlar. Kasalarımız dolu diyenler kadrolu işçilerin bu ay ödenmesi gereken ikramiyelerini de ödemediler. Personel zor durumda. Kul hakkından haktan hukuktan, işçinin alın terinden bahsedenler bu gün akıllarınca işçilerimizi cezalandırıyor.”

Mısırlıoğlu: “Hafta sonu Teşkilatıma seslenirken ifade ettiğim gibi 4 yıl evvel biz bu yola çıkarken her şeyi göze alarak çıktık. Allah’ın izniyle eğilmedik, bükülmedik dimdik ayaktayız. Afyonkarahisar’da teşkilatlarını yüzde 80 seviyesinde yapılandırmış bir il teşkilatıyız. Kuruluşundan bugüne Afyonkarahisar’da girmiş, katılmış olduğumuz her iki seçimde de Afyon’da ikinci parti konumundayız. Çok az oy farkıyla kaybettiğimiz belediyelerimiz var.”

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nun Türkiye gündemine dair açıklamaları şöyle;

“AKP İKTİDARI PARAMIZIN DEĞERİNİ PUL ETMİŞTİR”

Mısırlıoğlu: “AKP iktidarı paramızın değerini pul etmiştir. 200 liralık banknotun tedavüle girdiği 1 Ocak 2009 yılında dolar 1.6o liraydı. 200 lira ile 125 Dolar alınabiliyordu.  Bu gün 200 lira yaklaşık 14 dolar alınabiliyor. On üç yıllık enflasyon yüzde dört yüzü buldu. Türk lirasını itibarsızlaştırdınız. Kendiniz bile paramızı değersizleştirdiğinizi itiraf ettiniz. Çanakkale köprüsünden geçmenin bedeli 200 liracıkmış. İşte paramızın değeri CIK oldu. Bir de bununla övünüyorsunuz. Vatandaşımızım sizlere güveni de artık CIK. Çanakkale köprüsünün açılışında makarna dağıtacağız diye halkımızı topladınız, halkımız birkaç paket makarna alabilmek için bir birlerini ezdiler. Emeklimiz, işçimiz, memurumuz, besicimiz, çiftçimiz perişan. Şimdi bir çiftçi kardeşimiz Balı Ülger içine düştükleri durumu sizlerle paylaşacak” dedi.

Balı Ülger  yaptığı konuşmada; “Biz perişan durumdayız. Çocuğumuza ekmek götüremiyoruz, halimiz perişan. Traktörümüzün deposunu dolduramıyoruz. Gübre, tohum fiyatları aldı başını gidiyor. Biz üretmezsek vatandaş ne yiyecek. Nereye kadar ithalat. Bize yem, gübre ve tohum desteği sağlanmalı” dedi.

Mısırlıoğlu: “AKP iktidarı kamu maliyesinde açıklar vermeye başladı. Yeni özelleştirme gelirlerine daha çok ihtiyaç duydukça elde kalan kamuya ait arsa ve binaların yanı sıra bu “40 kere düşünülmesi” gereken sektörü de özelleştirme hedefine kattı ve şeker fabrikalarını sattı. Özel sektör şeker fabrikalarında üretilen şeker fiyatlarının yüksekliği Şeker imalatçılarını artık insan sağlığı için zararlı olan Nişasta bazlı şekere yöneltmiştir. Yaklaşık 100 yıllık geçmişi olan ve ekonomiye büyük katkısı olan fabrikaların özelleştirilmesi bu ülkeye yapılmış en büyük kötülüktür. Özelleştirmedeki amaç şekerpancarı üretimini sonlandırarak, sağlığa zararlı olan nişasta bazlı şeker ithalatının önünü açmak olmuştur. Şimdi beyefendiler rantın önüne geçilmeli diye açıklama yapıyor. Günaydın atı alan Üsküdar geçti. Yerli ve milli silah sanayi demagojisi sürerken, yerli ve milli fabrikalar satılıyor. AKP iktidarının yalanlarının sonu gelmiştir. Milleti kandırarak milleti özgür, refah bir düzeye çekemezsiniz. Üretim yapamıyoruz, İnsanları soğuktan tir tir titreyerek akşamları evlerinde huzur içerisinde yaşamlarını sürdüremez bir hâle getirdiniz, artık marketlerden değil, pazar artıklarından geçinen bir ülke durumuna düşürdünüz. Millet AKP iktidarına güvenmiyor, bir an önce sandık diyor. Sandıktan kaçışınız yok, ne zaman nasıl isterseniz seçimi o zaman yapın. Halkımız hazır, İYİ Parti kadroları hazır” diyerek basın toplantısını sonlandırdı.” sözleriyle basın toplantısını noktaladı.

Yorumlar (5)
Yazıktır günahtır 2 ay önce
İşçiler perişan durumda bir an önce toplu sözleşme imzalanarak her dakika daha da pahalılaşan ekonomik şartlar nedeniyle inim inim inleyen işçilerin mağduriyeti giderilmelidir. Böyle gönül belediyeciliği mi olur? Sözde kul hakkından bahsediliyor. Yazıktır günahtır!
Seçim Vaatleri 2 ay önce
Tebrikler Muhammet Mısırlıoğlu söylediğin her söz doğru. Seçim zamanı verilen sözlerin bir çoğu unutuldu gitti.
Şabettin 2 ay önce
Vatandaş donuyor eleştiri ve feryatlara afjet bile ses vermeyip ölü taklidi yaparken mhp başkanı afjeti savunuyor.Bu başkanin Dumlupınar veya Dervişpaşada Afjetli meskende yaşamadığı belli.Çok yazık bu parti kendini bitirmek için elinden geleni yapıyor.
İP'im Koptu 2 ay önce
Dikkat dikkat Afyon Postası'nda İP'i eleştirmeyin! İP'in trolleri burada yoğun mesai harcıyorlar. Bırakın onlar Selo'ya özgürlük isteyenleri iktidar yapacağız diye uğraşsınlar!
Saniye 2 ay önce
Gerçekten ülkücü birisine,bizde ülkücüyüz diyebilen birisinin bu şekilde cümleler sarfetmesi hiç hoş olmamış.Adama derler siz kimin küçük ortagisiniz,siz kimin küçük sözcüsünüz.
Namaz Vakti 19 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Sivasspor 37 51
11. Galatasaray 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 37 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 37 89
3. Chelsea 36 70
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 36 48
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 36 45
14. Aston Villa 36 44
15. Southampton 37 40
16. Everton 36 36
17. Leeds United 37 35
18. Burnley 36 34
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31
Günün Karikatürü Tümü
banner136