Kadın Kolları İl Yönetim Kurulu toplantısında konuşan Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş: ‘’Kadın Kollarımız davamızın en önemli gücüdür. Tüm kademelerimizde olduğu gibi Kadın Kollarımız da seçim çalışmalarına hızla devam ediyor. Mahalle, köy, belde, ilçe şu an her yerdeler. Hedefimiz dokunmadık gönül bırakmamak herkese ulaşmak. Millî Görüş’ün temsilcisi Saadet Partisi Kadın Kollarımız şehrimizdeki kadınların; temel ihtiyaçları, problemleri ve gündemlerine dair ciddi çalışmalar yaptı, çözümler üretti. Şimdi de sahaya inerek bunları tek tek anlatıyorlar. İnşallah 31 Mart’ta yazacağımız tarihin en büyük mimarı kadınlarımız olacaktır‘’ dedi.

YEREL YÖNETİME YENİ BİR ANLAYIŞ GETİRECEĞİZ

"Yerel seçime büyük coşku ve özveri ile hazırlandıklarını, sahada çalışırken de bunun karşılığını aldıklarını kaydeden Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, "Yerel yönetimler açısından yeni bir anlayış, yeni bir soluk getirmeyi planlıyoruz. Yaptığımız anketlerle vatandaşımızın memnuniyetsizliklerini gördük. Vatandaşımız ile yöneticileri komşu yapacak, insanımıza daha iyi bir yaşam, huzur ve esenlik getirecek belediye anlayışını hayata geçireceğiz" diye konuştu.

PARTİ FARKI, ZİHNİYET FARKI GÖZETMEDEN HERKESE EŞİT HİZMET

Karataş konuşmasına şöyle devam etti: ‘’Bir belediye başkanı ayrım yapmadan, parti farkı zihniyet farkı gözetmeden halkla her an iç içe olmak mecburiyetinde, kendisine oy verip vermediğine bakmaksızın herkese hizmet etmek anlayışıyla davranmak mecburiyetindedir. Saadet Partimizin belediye başkanlarının tamamı işte bu doğrultuda çalışacaktır. Biz bir belediyede verdiğimiz sözleri gerçekleştirirken elbette yarın iktidara geldiğimizde aynı duygularla aynı prensiplerle davranacağımızı da şimdiden bütün milletimize ilan etmeyi bir görev sayıyorum.’’

Karataş konuşmasına şöyle devam etti;

BAŞKAN, İNSANIMIZIN EN KOLAY ULAŞACAĞI YÖNETİCİ OLACAK

"Biz Afyonkarahisar Belediyesi’ni aldığımızda başkan, insanımızın en kolay ulaşacağı yönetici olacaktır. Bu sadece merkezle sınırlı kalmayacak, 3 bin nüfuslu bir belde 10 bin nüfusluk bir ilçe veya 10 milyonluk bir büyükşehir bizim için fark etmez. Bizim belediye başkanlarımıza tüm vatandaşlarımız rahatlıkla ulaşabileceklerini bilmelidir. Kimin ne derdi varsa belediye başkanını doğrudan ilgilendirsin veya ilgilendirmesin gelecek derdini ona anlatacak bizim başkanımızda ya kendisi bu problemle ilgiliyle onu çözecek ya da çözüm için ilgililerle temasa geçecektir."

İMAR PLANLARINDA EN KÜÇÜK İSTİSMARA ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

"İmar planlarında en küçük istismara asla müsaade etmeyeceğiz. Biz biliyoruz imar planları vasıtasıyla milyonların-milyarların nasıl devşirildiğini. Garibanların ise bundan bir kuruş bile faydalanmadığını biliyoruz. İmar planlarındaki değişikliler maalesef bu sahtekarların en önemli konusudur. Bir yerde rant varsa oluşuyorsa o rantın orada yaşayan insanlara bölüştürülmesi gerektiğine inanıyoruz. Yasa dışı yollarla kendi yandaşlarını ihya etmek bizim anlayışımıza terstir. Ve böyle şehirlerimiz de bir ucubeye dönemeyecektir. Bunun için söylüyoruz ki imar planını doğru düzgün ve dürüst yapabilmek her baba yiğidin harcı değildir. Bunu ancak bizim kadrolarımız başarabilir."