Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine bağlı Akharım kasabasında her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Dikmen Dede Yağmur Duası’ hafta sonu yoğun bir katılımla gerçekleşti. Programa AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan, Sandıklı Kaymakamı Önder Çengel, işadamı Muhammet Savaş Karataş, Akharım Belediye Başkanı Süleyman Kaynak, belediye ve İl Genel Meclisi üyeleri ile çevre kasabaların belediye başkanları ve çok sayıda çevre köy ve kasabalardan vatandaş katıldı. 

Whatsapp Image 2024 05 13 At 15.12.10

Su bekleyen tarlalarımızın suya kavuşmasını ümit ediyoruz

Burada bir konuşma yapan Akharım Belediye Başkanı Süleyman Kaynak, “Yağmur duası maksadıyla çıktığımız bu programımızda dualarımızı ettik. İnşallah tez vakitte su bekleyen tarlalarımız suya kavuşur ümidiyle ellerimizi açtık ve Allah’a dualarımızı ettik. Arzu ederiz ki Yüce Yaradan tez vakitte yağmuru verir ve çiftçilerimizin yüzü güler. Elbette bunu her yıl düzenli olarak yapıyoruz. Tabi bununla birlikte kasaba halkımıza ve ziyaretçilerimize yemek ikramında bulunuyoruz. Bu yılda yoğun bir katılımla gerçekleşen yağmur duası programımız Allah’ın izniyle vatandaşlarımızın teveccühü ile sorunsuz bir şekilde gerçekleşti” dedi. 

Afyon’da köylüler ayaklandı: Amerikalı’ya ‘hayvan yetiştir’ diye kiralanan araziye, 13 yıldır tek bir hayvan gelmedi! Afyon’da köylüler ayaklandı: Amerikalı’ya ‘hayvan yetiştir’ diye kiralanan araziye, 13 yıldır tek bir hayvan gelmedi!

“Üreticilerimizin yanında olacağız”

Milletvekili Dr. Hasan Arslan da, “Akharım kasabamızda her yıl düzenlenen programa katılarak dualarımızı ederiz. Arzumuz odur ki tez zamanda kuruyan topraklarımız tarlalarımızsuya kavuşur ve rekoltesi yüksek bir dönem geçiririz. Bizler AK Parti hükümeti olarak çiftçimize her daim destek oluyor ve yalnız bırakmıyoruz. Don olayında da sel de de ve bir çok afetlerde işimizi bir kenara bırakıyor ve Tarım Bakanlığının ilgili birimine üç vekilimiz olarak gidiyor ve taleplerimizi sıralıyoruz.  Bugüne dek elimizin boş döndüğü olmamıştır.İnşallah bundan sonra da milletvekillerimizle, il başkanımızla üreticilerimizin yanında olacağız” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Milletvekili Hasan Arslan, Belediye Başkanı Süleyman Kaynak ve beraberindeki heyet, yağmur duası dolayısıyla piknik yapmaya gelen vatandaşları selamladı.

>>Kudret Kuş'un Haberi