Saha çalışmlarına hız kesmeden devam eden Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şubesi’ni ziyaret ederek Başkan Ahmet Ege ile derneğin faaliyetleri hakkında görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette emeklilerin sıkıntılarını ve taleplerini de dinleyen Karataş, ‘’Hiçbir emekli büyüğümüzün bu güzel dönemini evinin duvarlarına hapsolarak geçirmesini istemiyoruz. Bu yüzden onların hayatlarına dokunacak projeler hazırlıyoruz’’ dedi.

EMEKLİLERİMİZİN HAKLARINI TBMM’DE HEP SAVUNDUK

Özellikle Saadet Partisi grubunun TBMM’de emeklilerimizi enflasyona ezdirmeme gayesi ile maaş zamları ve sosyal hakları için birçok önerge verdiğini dile getiren Karataş, ‘’Biz emeklilerimizin faydasına olacak her türlü çalışmaya destek verdik, ses çıkmayan yerde ise sesimizi yükselttik onların hak ettiklerini almaları için sonuna kadar yanında olduk. Geçmişte nasıl ki Erbakan hocamız emeklilerimize % 300’lere varan zamları verebildiyse bizler bunun mümkün olduğunu her platformda haykırdık. Bugün gelinen noktada ise emeklilerimizin önemli bir kısmının maaşları açlık sınırının altında. Şehrimizde yaşayan her 3 emeklimizden birisi mevcut maaşlarıyla geçinemedikleri için ya çalışıyor ya da kendine uygun bir iş arıyor. Yani emeklilerimizin önemli bir kısmı aslında gerçekten emekli olamıyor.’’ dedi.

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Menteş: Moralimizi bozmayacağız, ders çıkaracağız AK Parti İl Başkanı Hüseyin Menteş: Moralimizi bozmayacağız, ders çıkaracağız

TOPLUMUN HER KESİMİNE DOKUNAN HİZMETLER ÜRETECEĞİZ

Belediye öncülüğünde emeklilere hak ettikleri bir yaşamı suna bilmek adına tüm Türkiye’ye örnek olarak gösterilebilecek projelerinin olduğunu dile getiren Karataş; ‘’İnşallah 31 Mart sonrası ilk icraatlerimizden biri olacak olan, özellikle varlığı yokluğu tartışma konusu olan Emekli lokallerinin daha aktif, emekliye mali yükü olmayacak bir planlamada ve sayısını artırarak nezih ortamlarıyla büyüklerimizin vazgeçilmez mekanları haline getireceğiz. Şehrimize örnek olarak gösterilecek mekanlar kazandıracağız. Bu lokallerin, büyüklerin sosyal hayatlarına önemli katkı sunacak. Fonksiyonları itibariyle büyüklerimizin hayatın içinde olmalarına ve deneyimlerini bizlerle ve birbirleriyle paylaşmalarına, hemşehrilik ve komşuluk bağlarının güçlenmesini sağlayacak. Hayatlarının en verimli çağını yaşayan büyüklerimizin buralarda fikir alışverişinde bulunmasının ve zamanlarını en güzel şekilde geçirebilmelerinin önünü açacağız. Buralar, sadece eski dostların buluştuğu ve anıların paylaşıldığı yerler değil, yeni dostlukların kurulduğu ve yeni anıların yaşandığı yerler olarak sosyal hayatta önemli bir açığı kapatacaktır. İşte bu sebeplerle, temel belediyecilik görevlerimizin yanı sıra sağlıktan spora, sanattan kültüre kadar pek çok alanda, gençlerimiz, çocuklarımız, kadınlarımız başta olmak üzere toplumun her kesimine dokunan hizmetler üreten bir belediye olarak toplumumuzun en değerli kesimlerinden biri olan büyüklerimizin mutluluğu için bu lokalleri hayata geçireceğiz” diye konuştu.