Taytak’ın açıklamaları şöyle: 

HERKESTEN İNDİRİM KAMPANYASINA DESTEK İSTİYORUZ

Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanımız sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin talimatları ile döviz kurundaki gerileme sonrası temel ihtiyaç ürünleri başta olmak üzere diğer ürünlerde indirime gidilmesi konusunda yurt genelinde olduğu gibi MHP Afyonkarahisar il başkanlığımızca teşvik ve katılım kampanyası başlattık. Bu çerçevede indirim kampanyasına katkı sunmaları için esnaf, üretici, tüccar, süpermarket yöneticileri ve sanayicilerle bir araya geliyor milletimiz adına ilgili herkesten indirim kampanyasına katkıda bulunmalarını talep ediyoruz. 

AFYON HAYIRSEVERDİR

Afyonkarahisar’ımız yardımseverdir, birlik ve beraberliğin şehridir.  milli birlik ve dayanışma kampanyamız kapsamında şehrimizin iş adamları, sanayicilerimiz, üretici hemşerilerimiz, esnaflarımız imkânları çerçevesinde bu kampanyaya destek oldular. Komşusu açken, tok yatan bizden değildir”anlayışı ile bu dönemde bir ve beraber olacağız. Piyasalarda beklenen güven, yine hükümetten beklenen adımlarla sağlanmıştır. 

YÜZDE 2 İLE 5 ARASINDA İNDİRİME GİDİLMELİ

Genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin, partimizin 30.11.2021 tarihli grup toplantısında dile getirdiği ‘mal ve hizmet üreten, satan, pazarlayan firmalarımızın, şirketlerimizin, kurumlarımızın toplumsal rahatlama adına, temel ihtiyaçların fiyatlarında yüzde 2 ile 5 arasında indirime gitmeleri millî birlik ve dayanışmamızın manevi harcıdır’ şeklindeki düşünce ve ifadeleri, tüm ülkedemizde karşılık bulmuş ve pek çok üründe indirimler gerçekleşmiştir. 

ZAFERLE ÇIKACAĞIZ

Bizim temennimiz, herkesin elini taşın altına koymasıdır. “örtünme, beslenme ve barınma” sorunlarının hep birlikte, vicdan seferberliğiyle üstesinden gelmek mümkündür. Karanlıktan şikâyet etmek yerine bir mum da biz yakabiliriz. Faiz lobisinin şiddetlenen tazyik ve telkinlerine, zillet ittifakının seriye bağlanan bittik ve tükendik propagandasına hiçbir şekilde kulak asmadan tıpkı ahilik kültüründe yaşandığı gibi darda ve zorda kalan insanlarımıza şefkat elimizi uzatabiliriz.Türkiye cumhuriyeti devleti güçlüdür. bir tek vatandaşını dahi mağdur etmemek için politikalar ve stratejiler geliştirmiştir. Cumhur İttifakı olarak 2023 seçimlerinde de allahın izniyle tarihi bir zaferle çıkacağımıza inancımız tamdır.