Basın toplantısı öncesi İYİ Partinin kuruluşunun 6. Yılı pasta kesilerek kutlandı. Pasta kestikten sonra konuşan Mısırlıoğlu, şunları söyledi: 

Siyonizm Simgesini Getirip Afyon’un Ortasına Diktiler

AKP’nin Siyonizm merakını, milliyetçiliğinin özde değil sözde oluşunu, dini bile sömürgeye alet ettikleri bir meta haline getirdiklerini artık çok iyi biliyoruz. Tüm bunları tartışmaya gerek yok. Çünkü bunlar işlerine gelince dinci, muhafazakar, işlerine gelince Atatürkçü, milliyetçi olabiliyorlar. Bakın Ortadoğu yangın yerine dönmüşken, çoluk çocuk masum halk bombalanıp vahşice katlediliyorken Afyonkarahisar Belediyesi’nin övünerek kamuoyuna duyurduğu Jandarma Kavşağı’na bakın… Siyonizm simgesi olan ve siyon yıldızı olarak da bilinen sembolün aynısını Afyonkarahisar’ımızın tam ortasına diktiler. 

Selçuklu Motifleri Diyerek Örtmeye Çalışıyorlar

Kabahatlerini Selçuklu motifleri diyerek örtmeye çalışıyorlar. Bu sembol, Katil İsrail diye lanetlediğimiz devletin de bayrağı aynı zamanda…  Ortalık yangın yeriyken Afyonkarahisar Belediyesi’nin iftiharla halka duyurduğu kavşakta da bu sembol var. Ben bu yapılana sübliminal mesaj diyeceğim ama saklısı gizlisi de yok. Alenen İsrail bayrağı ve Siyonizm simgesini şehrimizin göbeğine diktiler. Bir de bu da bizden 100. Yıl hediyesi diye vatandaşa duyuruyorlar… Yazıklar olsun… Milletin parasıyla milletin aklını küçümsüyorlar. 

Sinanpaşa Memleket Partisi İlçe Başkanı Şahin Aykaç partisinden istifa edip CHP'ye katıldı Sinanpaşa Memleket Partisi İlçe Başkanı Şahin Aykaç partisinden istifa edip CHP'ye katıldı

Ekmek Bile Siyasi Malzeme Olarak Görülüyor

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Afyonkarahisar’da da en önemli gündem maddelerinden biri olan ekmek konusuna gelelim… Konuşmama siyasi malzeme haline getirilen ekmek konusu ile devam etmek istiyorum. Bildiğiniz gibi Afyonkarahisar’da ekmek fiyatları 6 TL oldu. Bunun üzerine seçim çalışmalarını saman altından su yürütür gibi başlatan Afyonkarahisar Belediyesi halk ekmeğin 5 TL’den satılacağını duyurdu. Afyonkarahisar’ın 5 farklı noktasında ekmek 5 TL’den satılacak. Buna lafımız yok, elbette halkımız ucuz ekmek yesin hatta keşke ücretsiz ekmek dağıtımı yapılabilse. Bizim burada dikkat çekmek istediğimiz husus ekmeğin bile siyasi malzeme haline getirilmesi, ekmek fiyatları üzerinden vatandaşa hoş görünme çabasıdır. Bildiğimiz kadarıyla ekmeğe zam yapılmadan önce esnaf odası tarafından belediyeye bazı talepler iletildi. Belediye – esnaf işbirliği ile ekmeğin 5 TL’den bakkallarda satılması için belediyeden destek istendi. Ama bizim belediyemiz seçim öncesi bu fırsatı kaçırır mı? Kaçırmadı ve esnafı vatandaşı gözünde kötü göstermek, kendisi de şirin görünmek için elindeki bu kozu oynadı. 

Esnafları Darlama Noktasında Belediyemizin Eline Kimse Su Dökemez

Afyonkarahisar Belediyesi’nin sinsi seçim planlarını ben her fırsatta gün yüzüne çıkarmaya devam edeceğim. Geçen hafta da belirtmiştim, esnafları darlama noktasında belediyemizin eline kimse su dökemez. Belediye bünyesindeki işyerlerinde kiracı olarak ayakta kalmaya çalışan esnaflarımıza fahiş kira artırımları dayatılıyor. Esnaf zor durumda bırakılarak ekonomiye bir darbe de bu şekilde vuruluyor. Zaten bir kuru ekmeğe muhtaç bırakılan, yoksullaştırılan halk, ne yazık ki AKP zihniyetinin sinsi seçim planlarına maruz bırakılıyor. 

Öğrencilerin Sokak Lambası Veya Işıklandırma Talepleri Var

Büyük şehir yolunu özleyen şehrimizde, Organize ve Erenler bölgesini birbirine bağlayan köprü ve yol güzergahında hiçbir ışıklandırma bulunmamasını neyle izah edeceksiniz. Özellikle Organize bölgesinde bulunan erkek öğrenci yurduna günde kaç kişinin gidip geldiğini tahmin bile edemezsiniz. Bu güzergahı kullanan vatandaşlarımızın özellikle öğrenci kardeşlerimizin , yetkili mercilere acil bir şekilde sokak lambası veya ışıklandırma talepleri bulunmaktadır. Buradan bu talebi iletelim.

Telefonunun Flaşını Kullanarak Yürümek Zorunda

Maalesef, gece pek çok  arkadaşımız çaresiz kalarak telefonunun flaşını kullanarak yürümek zorunda. Dikkat çekmek isterim ki; bu kişiler sizin çocuklarınız da olabilir. Bu yüzden yetkililere sesleniyorum: Lütfen biraz daha ilgili ve alakalı olun ve biraz empati yapın.Organize bölgesinin karşısında Erenler Mahallesi bulunuyor. Belediyeye ait olan bu güzergahın bakımını ve kontrolünü kim yapacak? Köprünün yerini değiştirdiniz, kabul. Kaldırım yaptınız, kabul. Çakıllı kum döktünüz, kabul. Fakat bu alanda hiç mi kontrol ve denetim yapılmadı bunu merak ediyoruz.

Akarçay’da Bulunan Korkuluklar Çürümüş

Belediye çalışıyor yapıyor görünürken yapılanları dahi korumaktan bakmaktan aciz. Bunun en basit örneği Akarçay’da bulunan korkuluklar çürümüş neredeyse kopacak. Bir vatandaşımızın canı yanmadan burada gerekli bakım ve onarımları yapında bir işe yarayın.

5 Yıldır Çivi Çakmayanlar Bir Anda Her Yeri Kazdılar

Seçim yaklaştıkça Zeybek'i bir panik sardı. Herkes bunun farkında aslında. 5 yıldır çivi çakmayan belediye bu sıralar şehrin her yerinde kazı yapmaya başladı. Hayatı çileye çevirmesini geçtik, vatandaşı aptal yerine koyup çalışıyor izlenimi vermeye çalışması gerçekten sinir bozucu. Sahiden çalışmış olsa hakkını verirdik ama elle tutulur sağlam bir projesi var mı Allah aşkına? 

Kavşak Süslemek Olağanüstü Bir Belediyecilik Midir? 

Birçok yol köstebek yuvasıyken, ara sokaklarda kaldırımda yürünemiyorken en işlek caddelerde ekipleri ile gövde gösterisi yapmak gerçek belediyecilik midir? Sene olmuş 2023 bizim vatandaşlarımız hala çöplerin toplanmamasından, kötü kokulardan, yürünemeyen kaldırımlardan, trafik sorunlarından şikayetçi. 

El Broşürleri Otoparkçılara Dağıttırılıyor

Ama bizim başkan kalkıp bitmeyen projeleri bile bitti diye gösteriyor. Hatta binaları afişlerle kaplattığı yetmiyormuş gibi el broşürü bastırıp otopark görevlilerine bunları dağıttırıyor. 

Kamuya ait olan kamuya mal olması gereken bütçelerle bastırılan broşürü yine vazifesi otoparkçılık olan otopark görevlilerine dağıttırıyorlar. Neresinden bakarsanız bakın yanlışlarla dolu... Broşür bitmeyen projelerle dolu. Bazıları kendisinden önceki dönem başlayan projeler hatta. Kim bilir bu broşürlerden kaç bin adet bastırıldı, kaç TL ye mal oldu... Hepsini geçtik otopark görevlilerine bunu da görev olarak yüklemek ne kadar doğru? 

6. Kuruluş Yıldönümü Etkinliklerimiz 28 Ekim’de

İktidar partisine mensup olunca her yetkiyi kullanma hakkı var mı belediyenin? Belediye yetkisini şahsi menfaatine kullanmak ne kadar etik? Tüm bunları kamu vicdanına bırakıyorum... Sözlerimin sonuna yaklaşırken Filistin’de yaşanan acı olaylar sebebiyle ertelenen 6. Kuruluş yıldönümü etkinliklerimizin 28 Ekim’de yapılacağını hatırlatmak isterim. 

100. Yıl Coşkusunu Hiçbir Yerde Göremiyoruz

İYİ Partimizin 6. Yaşını, en az 29 Ekim kadar mühim olan tarih 28 Ekim’de kutlayacağız. Daha önce de bahsettiğimiz gibi bu yıl ne yazık ki 100. Yıl coşkusunu hiçbir yerde göremiyoruz. 100. Yıl çok sönük geçiyor.  Biz İYİ Parti olarak 100. Yıl kutlamalarının bir kanun çerçevesinde gerçekleşmesi için bir kanun teklifi verdik.  >>Hilmi Üstündağ'ın Haberi.