Buğa’nın açıklamaları şöyle: 

Anıtkaya köyümüzü İl Özel idaresinin çalışmaları dahilinde olan yol, kanalizasyon ve su şebeke sıkıntılarıyla ilgili ziyaret ettik.1.5 Yıldır Su ve kanalizasyon çalışmaları hala bitmediği için yolların kaldırımların harap halde olduğu tozdan nefes alınamaz hale geldiği Anıtkaya sokaklarını İYİ Parti Anıtkaya temsilcimiz Alparslan Dalgıç ve yönetimimizle beraber gezip köy halkımızın sorunlarını dinleyip yerinde tespitlerde bulunduk.

SU ŞEBEKESİ KONUSU

Müteahhitin Ana hat çalışmasında 4 taşeron değişmesine rağmen hala tamamlayamadığı su şebekesi  çalışmalarında kazı ücreti olarak 4 metre uzunluktaki kazılarda köy halkından 220 TL daha uzun hatlar İçin metre başına ekstra para alınmıştı.Ancak hala is bitmediği icin eski hattan su verilmeye devam eder durumda ve yeni hat ise faaliyete alınamadı.

KANALİZASYON ÇALIŞMASI KONUSU

4 km ödenek çıkmıştı ancak 1 metre boru ile bağlantı yapılırsa 150 TL daha büyük borular kullanırsa ücret farki alınıyordu.18 km’lik hattın 4 km’si sadece tamamlandı ve  14 km’lik kısmı hala yapılmadı. Su hattı için kazılan bazı yerlerde kanalizasyon ihalesi yapılmadığı için ileride kanalizasyon yapımında mecburen tekrar kazılmak zorunda kalacağı aşikar olup hem mükerrer iş hemde devletin kesesinden tekrar para çıkarılacak.Elektrik direklerinin ve hatlarının hala değiştirilmesi bekleniyor

KÖY GİRİSİNDE KAZALAR ÇOK FAZLA KAVŞAK İSTENİYOR

Köy girişinde kavşak olmaması dolayısıyla hızlı geçen araçlardan kaynaklı ciddi kazaların olduğunu ve  köy girişine kavşak yapılması gerektiğini bildiren köy halkı bu konuyla ilgili acil çözüm beklemekte.

TARIM KONUSU

Köyümüz Afyonkarahisarımızdaki en büyük tarım arazilerinden birine sahip olmasına rağmen kendi ekip biçemediği ve kar edememe gibi sebeplerden kaynaklı 2.5 milyon m2 civarında tarlayı kurumsal patatesçi firmalara kiraladıklarını belirtmektedirler. Acı olan ise sadece dönümü (2500m2) si 1000 TL civarı rakamlara kiraya vermektedirler .Köylümüz mahsul para etmediği icin perişan durumda ve yardim beklemektedir.