Ümit Özdağ’dan Afyon Postası’na flaş açıklamalar: Özgür Özel için neden cahil dedi? Ümit Özdağ’dan Afyon Postası’na flaş açıklamalar: Özgür Özel için neden cahil dedi?

Kumartaşlı, ziyarette, "Şehit aileleri, gaziler olarak devletimizden, milletimizden, idarecilerimizden tek temennimiz; yabancılar gitsin." dedi. Bunun üzerine Özel, yabancıların bu ülkeye gelmesinin sebebi olduğunu dile getirerek, "Atatürk'ün 'Yurtta barış dünyada barış' sözü var. Yurtta barış, dünyada barış olursa yurtta gazi olmaz, şehit olmaz ama sen komşunun toprak bütünlüğüne saygılı olmazsan, oradaki devlet dışı unsurları alıp da eğitir, donatır, savaşa yollarsan orada bir iç karışıklık çıkarırsan, oradaki iç savaştan dolayı buraya da sığınmacılar gelirse ve Mehmetçik de kendisine verilen görevle oraya giderse, şehit de oluyor, bu sokaklarda görünen bu manzaralar da oluyor." diye konuştu.

G N I4 Vh1 X M A A Waq E

"Bir şehit ailesi derneğinde iktidar partisini eleştirmeyi istemem"

Özel, yerel yönetimlerin sığınmacı sorununu çözemeyeceğini, bunu iktidarların çözebileceğini söyleyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Niyetimiz, Suriye'yi yeniden Avrupa Birliği'nin ve Birleşmiş Milletlerin fonlarıyla yaşanılabilir bir hale getirip, buradaki Suriyelilerin oraya gitmesini sağlamak. Bunlar yapılmadığı durumda sokaktaki Suriyelilerin veya parkta piknik yapandan, bir başkasından veya günahsız çocuklardan biz istediğimiz kadar şikayet edelim, çözülmez. Siyaset şikayet etme değil, sorun çözme makamıdır. Meselenin kendisi şu; çocuk da olsa, büyük de olsa orada savaş olmasa buraya gelmez. 1,5 milyon Suriyeli doğdu bu topraklarda. Bir şehit ailesi derneğinde iktidar partisini eleştirmeyi istemem. Ancak 'yurtta barış, dünyada barışı' terk edip de Suriye'de böylesine büyük bir iç karışıklığın çıkarılmasından sonra oradaki mezhep savaşlarının sonucu buraya gelen göç hiçbirimizin suçu değil. Orada barışı tesis edip, bunların gönderilmesi lazım. Aksi takdirde biz Afyonkarahisar'da ve Manisa'da çok konuşuruz. Doğrusu soruna köklü çözüm." AA

G N I4 Vk W X0 A Az Kea