İbrahim Akbal, "İkinci Amatörde Şampiyonlar Belli Oldu ve Sezon Sona Erdi" başlıklı bir yazı kaleme aldı. İşte o yazı...

Ataköy, Anadolugücü, Dazkırı Bldspor ve Ortapınar normal sezonu gruplarında birinci tamamladı ve direkt birinci amatöre yükseldi. Safa ve Sadıkbey ise play-off müsabakaları sonrası rakiplerini egale ederek birinci amatöre yükselen son takımlar oldu. Lige katılan bütün takımları tebrik ediyorum.

Ortapınar’ın Geleceği Parlak

Ortapınar yapılanmasıyla dikkat çekiyor. Bu sezon yeniden filizlenen camia, vizyonuyla gelecek için iyi sinyaller veriyor.

Anadolugücü’nün Üretken Altyapısı

Anadolugücü, altyapılardaki oluşumlarının meyvesini artık A takım seviyelerinde almak amacında. Afyon futbolunda üreten, özkaynak düzenini benimseyen bir takım olan Anadolugücü, geleceği parlak bir kulüp. Hem oyuncu ihracı hem kendi takımlarını besleyebilecek havuzu hem de Afyon'da oyun kültürüne ve futbol gelişimine olan katkılarıyla dikkat çeken bir yapılanma.

Ataköy'ün İstikrarlı Yükselişi

Ataköy, üç yıldır zirveye oynayan bir ekipti. Afyon'un bu şirin mahallesi, tesisleşme adına da önemli hamleler yapıyor. İstekli bir yönetim ve aidiyeti yüksek bir mahalle desteği mevcut takımın.

Dazkırı Bldspor’un Yeniden Yapılanması

Dazkırı Bldspor, hem altyapıda hem de A takımda yeniden yapılanmaya giderek filizlenmeye başladı. Potansiyeli yüksek bir ilçe olan Dazkırı, futbol aşığı insan sayısı fazla. Yetenek havuzu mevcut ve belediye desteğiyle kurulacak fabrikaların katkısıyla hedeflerini ortaya koyuyor.

Safa FK'nın Genç Şampiyonları

Safa FK, yapılanmasıyla dikkat çeken bir diğer kulüp. 11-17 yaş kategorilerinde takımları olan, yeni kurulmasına rağmen hızla büyüyen bir oyun felsefesi olan bir takım. Ligin en genç takımı olup, geneli 2008 doğumlu oyunculardan kurulu. Belki de lig tarihinin en genç şampiyon takımı. Pozitif ve modern futbol anlayışıyla ilk senelerinde şampiyon oldular. 2009 kategorisinde de müthiş oyunculara sahipler. Gelecek sezon bu oyuncular da sahne alacak ve büyük sükse yapacaklar.

Sadıkbey'in Kaliteli Kadrosu

Sadıkbey, lig baz alındığında kaliteli oyuncu kadrosuna sahipti. Hepsi beldeleri için mücadele eden oyuncu grubu olması dikkat çekici bir detaydı. Play-off aşamasında finalde kaybeden Ahmetpaşa ve Çıkrık ise her sezon ligde kafaya oynayan iki takım. Talihsizlikler yaşasalar da özellikle Ahmetpaşa, geçmişi olan bir camia ve yerli oyunculardan kurulu bir oluşum. Çıkrık, iki sezondur iddialı bir takım. Bu sezon çok kötü başladıkları ligde Selçuk Hoca sonrası müthiş bir ivme yakaladılar. Play-off'u yakalasalar da son maçta kaybettiler.

U-11 ve U-13 Liglerinde Dikkat Çeken Takımlar

U-11 Ligi: Ege FK Şampiyon Oldu

U-11 Ligi'nde Ege FK, Anadolugücü ile oynadığı finali kazanarak şampiyon oldu. Altyaş kategorilerindeki winner özelliğini koruyan takım, saha parselizasyonu, takım oyunu ve oyun organizasyonunun yüksek oluşuyla dikkat çekti. Anadolugücü, Afka, Safa, Kocatepe ve Karakartallar dikkat çekici oyunları ve yetenekleriyle göze çarptı. Afyon GSK ise hem A takımda hem U-11 Ligi'nde Suat Özen'le boy göstererek yeni oluşumlara cesaret verdi.

U-13 Ligi: Kocatepe FK’nın Yetenekleri

U-13 Ligi'nde Kocatepe FK, müthiş bir takıma sahip. Her pozisyonda iyi oyuncuları olan ve takım oyununu organize bir şekilde oynayan ekip, ligde istikrarıyla dikkat çekiyor. Ege, bu takımda öne çıkan bir oyuncu olarak, müthiş bir playmaker yeteneğiyle dikkat çekiyor. Afyonspor da U-13 Ligi'nde kaliteli kadrosuyla dikkat çekiyor. Çok yetenekli oyuncular sahne aldı ve Afyon futbolunun bu yetenekleri heba etmemesi umuluyor.