İl Genel Meclisi Ocak ayı toplantılarının 3’ncü birleşimi Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleşti. Toplantılarda 2022 yılında mecliste görev yapacak Denetim Komisyonu üyeleri için gizli oy açık tasnif yöntemi ile seçim yapıldı. Seçimde 3 Ak Partili üye  Ahmet Saylık, Carullah Kolay ve Murat Dikmen  komisyona seçildi. 

CHP’Lİ İSMİHAN NERGİZ İTİRAZ ETTİ

Seçim sonrasında CHP Sultandağı Meclis Üyesi İsmihan Nergiz duruma itiraz ederek şöyle konuştu: “Oylamayı hukuki ve ahlaki bulmuyorum. Denetimin yapılması için muhalefetinde komisyonda olması gerekiyor. Bu konuyu sizlerin takdirine bırakıyorum”

EDİRNE’DE DE SİZİN BORUNUZ ÖTÜYOR

Bu sözler üzerine söz alan İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, şunları söyledi: “Ben özellikle başka önerge var mı diye sordum. Her hangi bir şey çıkmadı. Yani Edirne’de de sizin borunuz ötüyor İsmihan Hanım. CHP çok daha fazla çalışacak. Halkımızda daha çok oy verecek daha fazla üye ile meclise gelecek. Demekki oy almada bir sıkıntı var o sıkıntının kaynağıda biz değiliz. Burada öz eleştiri gerekli. CHP’li arkadaşlarımız bu noktada  kendilerine bakmaları politikaları ile ilgili beyin fırtınası yapması gerekiyor. Bu kendileri için iyi olur. Demokrasimizin güzelliği sizler meclistesiniz.  Elbette eleştirleriniz olacak. Beğenmediğiz şeyleri protesto edeceksiniz. Bu da nihayetinde bir seçim. 50 üyeli meclisimizde herkes seçimle meclise geliyor. Bizde gizli oy açık tasnifle bu işi yaptık”

AÇIK OY GİZLİ TASNİF GİTTİ CHP İKTİDARI KAYBETTİ

Gizli oy açık tasnif deyince tarihe gitmek burada tek dar gerekli ama CHP’nin tek başına iktidara geldiği seçimlere bakarsanız, sandıklarda CHP bayağı vardır, oturan görevlilerin hepsi CHP’lidir ve çok enterasan açık oy gizli tasniftir. Ne zaman Türkiye bu gizli oy açık tasnife geçmiştir CHP iktidarı kaybetmiştir. 

BUNA KAFA YORUN

Ama demokrasi bu. Bir çok ülkede iktidarlar değişiyor. Merkel 17 yıl hükümet oldu. Şimdi sosyal demokratlar geldi. Amerika’da Trump gitti. Demokratlar geldi. Olabilir. Demekki halka anlatmakta bir sorun var. Buna kafa yorarsanız daha iyi olur. >>Afyon Postası’ndan Nail Azbay’ın Haberi.